Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért villan fel a töltésjelző...

Miért villan fel a töltésjelző ha be van kapcsolva a klíma?

Figyelt kérdés

Akkor vettük észre elsősorban, mikor üzemelt a klíma, akkor is csak akkor, ha kanyarodtunk vele, vagy lassításnál.

Hosszbordás szíj csúszik? Nem feszül eléggé?

Skoda roomster

Előre is köszönöm.



2023. jún. 22. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak kanyarodásnál és lassításnál? Álló helyben, alapjáraton nem csinálja?
2023. jún. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Alapjáraton, állóhelyben nem.
2023. jún. 22. 08:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szaraxik a generátor, kinéz egy felújítás.
2023. jún. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krwkco ***** válasza:

"Hosszbordás szíj csúszik?"

A hosszbordásszíj hajtja a klímát és a kormányszervo szivattyúját is? Akkor gyanús, hogy a terheléstől megcsúszik a főtengely szíjtárcsáján.

Általában automatikus feszítő van. Nem lehet állítani. Ha a szíj nem feszes, a feszítőt cserélni kell. Vagy léteznek felpattintós, feszítő nélküli szíjak is. Mindkét esetben jogos a szíjcsere. És amikor nincs fent a szíj, ellenőrizni kell, hogy minden akadálytalanul és ropogás nélkül forog-e, ahogy kell.

2023. jún. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krwkco ***** válasza:

"Alapjáraton, állóhelyben nem."

Akkor sem, ha megmozgatod a kormányt?

Mennyire esik vissza a fordulat?

Menet közben is leeshetett a fordulat, mert éppen ki volt nyomva a kuplung?

2023. jún. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma mentem vele én is, mert eddig más elmondása alapján írtam ide. Rossz volt a megfogalmazás.

Ha be van kapcsolva a klíma, akkor 10-ből kb 3x miután kinyomom a kuplungot a fordulat leesik 0-ra, leáll az autó és a töltésjelző lámpán kívül semmi mást nem rak ki.


Pl.:

Megyek, kanyarodni kell, kinyomom a kuplungot, vissza 2. és mire visszajönne a kuplung addigra már a motor áll.


Első két alkalommal azt hittem én vagyok a balfasz és 4.-et kapcsoltam, bár sosem fordult még elő, de mondom hátha.

Aztán mikor kinyomott kuplunggal is megtörtént, akkor már értettem az előzőeket.

Vagy ha pl. egy táblánál állok meg és kinyomom a kuplungot akkor és mintha a kuplunggal állítanám le, szabályosan leáll.

De csak klímával tapasztaltuk.

Egyébként alapjárat gyönyörű, még akkor is ha megy a klíma.

De menet közben ezt produkálja.

2023. jún. 22. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!