Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha elveszett a törzskönyv át...

Ha elveszett a törzskönyv át tudom iratni az autót?

Figyelt kérdés
Szeretnék vásárolni egy autót, az eladó elmondása szerint a törzskönyv elveszett, de ha beleirjuk az adásvételibe hogy elveszett akkor át tudom iratni az autót. Én ezt eddig nem így tudtam. 1999-es autóról beszélünk.

2023. jún. 22. 20:22
 1/5 anonim válasza:
100%
Nem. Akkor mindenki azt mondaná. 😆
2023. jún. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"... az eladó elmondása szerint..."

Az eladónak az az érdeke, hogy ezt mondja, mert akkor végre elviszed a romhalmazát, kap érte lóvét. Neked meg az az érdeked, hogy ő legyen oly' kedves jelenteni a törzskönyv eltűnését, igényeljen újat és adja át neked. Ha annyira fontos neki az autó eladása és egyébként is "rendbe' vannak a papírjai" (kedvelt kifejezésem, ha ezt látom, már egyből tudom, hogy valami cigánykodás van a háttérben), akkor nem lehet gond, legfeljebb 1-2 héttel később köttetik meg az üzlet, de abba nem hal bele senki.

2023. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos népcsoporttól, vagy olyan életvitelt élőktől nem veszünk autót, kérdező.

Már rég kiváltotta volna, ha tudta volna.

De olyat mondok, hogy kérdezz vissza, hogy bevállal majd egy csalás bűntettet, mert megtévesztett téged is, meg a hivatalos szerveket az átverős dumájával, ha feljelented?

Jellemzően a joghoz totál zoknik próbálják hülyének nézni az értelmes embereket.

Büntetési tétele a felmerült költségek megfizetése, bűnügyi költségek, illetve ha már elkövetett ilyet, lehet belőle halmazati börtönbüntetés is.

Informáld erről a roma barátunkat is.

2023. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Nem írathatod át, az aktuális tulajnak kell igényelni, amikor kapta a törzskönyvet, benne volt a levélben, hogyan, vagy rákereshet a neten a megoldásra. Addig nem írod alá az adás-vételit, amíg nem rakják le eléd a törzskönyvet.
2023. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Át, csak ki kell várni azt a pár hónapot, amíg az ügyintézés, köröztetés lezajlik.
2023. jún. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!