Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A dús keveréknek van köze az...

A dús keveréknek van köze az olajfogyáshoz?

Figyelt kérdés

2.0 benzin. Most 1 000km alatt megeszik 1 liter olajat. A könyvében is ez van, de én akkor is sokallom.


A lambdaszonda rossz benne és szerintem a keverék is nagyon dús, a kipufogógáz szagából ítélve.


Egyszer hallottam vagy olvastam, hogy a túl dús keverék lemossa az olajfilmet a henger faláról.


Egyébként úgy veszem észre, hogy helyben járásnál jobban csipegeti.


Esetleg van ötlet, hogy mi okozza, mit lehet vele kezdeni? És mennyibe fáj ha esetleg jobban hozzá kell nyúlni?


Előre is köszönöm.



2023. jún. 28. 09:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Olajfogyasztás csak motorfelújítással orvosolható, ami egy olcsóbb autónál gazdasági totálkár is lehet. Mivel több helyen is bejuthat az égéstérbe az olaj, így nem lehet megmondani mi baja van szétszedés előtt. Bejuthat a szelepszár szimeringeknél, ez a legolcsóbb lehetőség, aztán lehet még a dugattyúgyűrűknél, ez már azért költséges és lehet hogy a hengerfalak is el vannak kopva, akkor már fúratni kell a hengert is, na az már tényleg költséges kategória. Egy párszáz ezres autónál csak akkor éri meg megcsináltatni, ha magának csinálja az ember, vagy nem számít neki, hogy elbukja az autó árát mégegyszer, mert nem fogják megfizetni eladásnál. Pár százezres autónál töltögetni szokták rá és kész. Amúgy megfelelő olajcsere intervallummal és minőséggel megelőzhető a dolog. Csereintervallum 10 ezer km/1 év. Ha ezt betartja valaki mindig, akkor nem fogja fogyasztani az olajat.
2023. jún. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Benzinesen könnyen tudsz kompressziót mérni, ha ott nincs baj, lehet a kartergáz-rendszerben a hiba még.

Ilyen szelepszár szimeringes marhaságok alig fogyasztanak olajat.

Az legfeljebb kikeményedik, de tömít annyit.

Lehet szíjszakadás utáni szelepvezető törés, amit nem cseréltek még.


De lehet összeforgott, vagy leragadt dugattyúgyűrűk is(motorfőzés), vagy valaki gyűrűzte, valami gagyi gyűrűkkel.

2023. jún. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hosszú távon talán lehet hozzá köze, plusz kopás nyomán (lemossa az olajfilmet a hengerfalról), de összességében nálad nem fogja megoldani. Mérni kéne hengert, dugattyút kopás szempontból, új szett gyűrű, aztán hajrá.
2023. jún. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

320 000km van benne. Ráadásul szerintem az előző gazdájától kapta az ívet.

A kipufogórendszert kiszedte alóla, egy nagy kályhacső van, katalizátor sincs semmi.

2023. jún. 29. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!