Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora hozzáadott értéke van...

Mekkora hozzáadott értéke van az utolsó időszakos szakszervíznek a garancia ideje alatt?

Figyelt kérdés

2020 áprilisában vettem egy K astra kombit, "nulla" km-es volt, de az autó már 2019 júliusában lett üzembe helyezve. Hiába került hozzám az autó még 3,5 éve sem de mégis most esedékes a 4. éves szervíz (5 éves garancia van az autóra). Mivel 2020-ban robbant be a covid ezért a sok home office miatt túl sok km nem került eddig az autóba, most van benne 29e km.

Általában a 4. éves szervíz elég drága,most lenne a gyújtó gyertyák cseréje, ami ennyi km-nél gondolom nem lenne indokolt. Úgy tudom a 4. éves szervíz kb. a duplája a második évesnek, szerintem kb 150-180e lenne a vége. De nem tudom mennyit drágultak a dolgok az előző szervíz óta, az árak azért mindenhol elszálltak a magas infláció miatt, szóval a 200e sem lenne meglepő.

Szerintetek van értelme bele tenni ennyi pénzt, csak azért, hogy a garancia még érvénybe maradjon?



2023. jún. 28. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egyik dolog, hogy nyílván nem láthatod előre, hogy a következő egy évben beüt-e valami hiba, ami amúgy garanciális lenne.

Ha beüt és nem vitted szervízre az extra szívás.


A másik, hogy az esedékes dolgok nagy részét (olajcsere stb.) a garanciátòl függetlenül el kéne végeztetni.

2023. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az alap dolgokat megcsináltatnám nem márkaszervízzel(olajcsere, szűrők cseréje,átvizsgálás), sajnos a garancia jól hangzik, csak az időszakos szervíz úgy van kitalálva, hogy azzal húzzák le az embert.
2023. jún. 28. 09:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért nem kérsz tételes ajánlatot, ha még a kézikönyvet is lusta vagy fellapozni?...
2023. jún. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az ember feltesz egy kérdést, hogy a hozzáértő majd válaszol, és segít a válaszával

Ilyen a jó magyar "paraszt" ember....nagyon köszönöm, sokat segítettél, csak nem épp arra válaszoltál, ami a kérdés volt.

2023. jún. 28. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs értéke semmi.
2023. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így készülnek a kotlák.
2023. jún. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez már alapból az.
2023. jún. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!