Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga előtt pár kérdés?

Forgalmi vizsga előtt pár kérdés?

Figyelt kérdés

sziasztok, nemsoká forgalmi vizsgám lesz de most felmerült bennem pár kétely, amiről nem vagy több helyről többféleképp hallottam:


1. ha forgalmin az útvonalon balra kéne mennem, de nem engednek kisorolni vagy nincs rá megfelelő alkalmam, akkor mi a teendő, mi történik akkor?


2. a minősítőlapon hibapont, ha kuplung + fékkel fogom pirosnál a kocsit egyesben, de az oktatóm azt mondta, hogy nem baj. most akkor hogy van? csak mert ebből simán kigyűlhet akkor a 10 hibapont 10 pirosnál


3. ha mentő vagy hasonló jármű jön mögöttem, azt el kéne engedni. de mi van akkor, ha én már pont a belső sávban vagyok és nem tudok átsorolni a külsőbe? illetve ha épp kanyar előtt vagyok, elkanyarodhatok? tekintve, hogy nem tudom, merre tart a jármű, és lehet, hogy akadályoznám


4. a sebességkorlátozó tábla hatálya a következő kereszteződésig tart, de ahol én tanulok (Miskolc) van egy olyan útvonal, ahol jellemzően még 2 kereszteződéssel is odébb 30 alatt mennek az autók (30-as tábla van kettővel előtte), bár ebben az utcában sok a gyalogos átkelőhely, csak nem tudom, hogy ez vizsgán hibapont vagy minek minősíthető


2023. jún. 28. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:

1: akkor vársz :D

2: teljesen oké a kuplung-fék

3: lehúzódsz amennyire lehet és lassan folytatod az utadat amerre menned kell, ha látod a tükörben hogy indexel akkor várd meg amíg kikerül

4: bukást ér ha nem gyorsítasz ki a kereszteződés után, nyilván a zebrát körültekintően közelítsd meg

2023. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1) jó előre lelassítasz és kiteszed az irányjelzőt, jelezve besorolási szándékodat


2) ezért szerintem max. 1 hibapontot adnak, tehát nem alkalmanként számolják


3) félreállsz ahogy tudsz, ha nem okozol vele balesetveszélyes helyzetet, akkor lényegtelen, belső sávnál balra húzódj


4) sebességkorlátozást feloldja az útkereszteződés, ha utána is indokolt, akkor kiteszik megint

2023. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszönöm

még annyi, hogy a manővereknél mondják, hogy Y vagy U megfordulást hol csináljak? vagy ennek mi a menete, én döntöm el teljesen? van egy-két távolsági útvonal ahol az oktatómmal (még) nem jártunk

2023. jún. 28. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Mi az, hogy forgalmi vizsgára készülsz és nem jártál még 1-2 útvonalon? Nagyon sürgősen pótold! Az oktató mondja meg hol manőverezel, ha be lennének gyakorolva az útvonalak, akkor kívülről fújnád ezeket a pontokat.
2023. jún. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es pontot úgy érted, hogy így várakozol a pirosnál, kinyomott kuplunggal? Az nagyon nem oké! Üresbe tedd ki amikor megálltál.
2023. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt írod, Miskolcon tanulsz, én is ott tanultam, néhány pont van a városban, ahol el lehet végezni U és Y alakú megfordulásokat, az oktató mondja meg (a vizsgán is).


U alakú megfordulás a következőknél van:

- Levente vezér u./Lovarda u. kereszteződés

- Feszty Árpád u./Bábonyibérc sor kereszteződés

- Bajcsy-Zs. u./Selyemrét u. kereszteződés


Y alakú megfordulás pedig a következőknél:

- Tiszai pu. (az MVK buszvégállomás mögötti nagy parkoló utáni részen)

- Tizeshonvéd u. (lakótelepen, a 12. lépcsőház után jobbra lévő részen)

- Álmos u. (lakótelephez közeli részén)


Erre a 3-3 helyre emlékszem.

2023. jún. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Az oktató csak a feladatot közli, a végrehajtás helyét a tanulónak kell megválasztani, és az is lehet a feladat része, hogy olyan helyen kap utasítást megállásra, megfordulásra, ahol az nem mindenhol szabályos, fel kell ismerni az arra alkalmas helyet (pl záróvonal megszakítás, U megfordulas esetén).

Forgalmi vizsgán nincsenek fix útvonalak, és a jogosítvány sem fix útbinalra szól.

A vizsgaútvonal néhány közlekedési csomópont, de nincs meghatározva, hogy oda pontosan milyen útvonalon, milyen kitérőkkel kell érkezni.

Az oktatók az érdekesebb, fontosabb helyeket meg szokták mutatni, hogy ott mire kell pluszban figyelni, de a nagyobb városokban nem lehet a vizsgaútvonalakat begyakorolni, és még az is előfordul, hogy a csomópont közelébe se mennek (nem is olyan ritka eset, hogy a vizsgabiztosnak másfelé van dolga)

A lakott területen kívüli útvonalakat sok vizsgabiztos nem kedveli, és az sem ritka, hogy csak 3-4 útvonalból húzhat a vizsgázó.

Tulajdonképpen mindegy is, mert úgysem tudja, hogy az adott útvonalon merre is kell menni, amíg az oktató nem adja az utasítást.

2023. jún. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mire odakerülsz, tudni fogod, hogy milyen az útvonal és jó előre indexelsz, átsorolsz. Kezdőnként én ahogy lehetett, index, gáz, átsorol a sorrend.

Üresben várakozzál, akkor elég a féket nyomni. Hacsak nem izibe kell indulni, mindig üres.

Annyira húzódj ki, amennyire lehet.

30 alatt akkor megyek, ha pocsék az út, fekvőrendőr van vagy előttem is annyival mennek. Esetleg kanyarodnék vagy előttem vki.

2023. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!