Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 407 2.2 hdi vélemények?

Peugeot 407 2.2 hdi vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy kinek mi a tapasztalata a Peugeot 2.2hdi motorjával kapcsolatban? Ahány weboldal, annyi vélemény, így szerintem egy kérdést itt is megér.

Alapvetően hosszútávra használnám az autót heti rendszerességgel 100km-200km + minimális városi használat, heti kb. 15km.

Szerintetek érdemes lehet, ilyen felhasználás mellett, ezzel a motorral szerelt autót választanom vagy nézzek inkább benzinest?

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat!

(franciázást kérem hagyjuk)



2023. jún. 30. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tökéletes.
2023. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha minimálisra tudod csökkenteni a városi használatot, akkor egy igazán jó vétel lehet!

Kerüld az automataváltós típusokat. Sok fejfájástól megkíméled majd magad!

Motor nagyjából ugyan az,mint amit a Ford Mondeo 2.2 TDCI-be szereltek. Itt azt hiszem más a váltó és a turbó is méretesebb.

(170Le) ugyan ez a motor a Fordnál (155LE). Viszonylag kevés futással az órájában (ha találsz olyat),egy igazán nagy és erős, azért még viszonylag modern autód is lehet.

Szerintem próbáld meg!


Benzinesből az 1.8-as változatot tudom ajánlani,ha nem számít a hat henger és nem akarsz sokat költeni szervízre.

Városi használat mellett: 10-11 Litert fogyaszt.

(Országúton, pályán ez lentebb megy)

Nyilván nem megy úgy,mint egy 2.0, agy 2.2HDi dízel,de garantáltan nem is fogsz rá annyit költeni.

Azért erre is ránéznék a helyedben!

2023. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

“ ugyan ez a motor a Fordnál (155LE)”


MK3-as mondeoba van 155 lovas 2.2, de az még Ford motor


MK4-ben már HDI. Haver nem rég vett egyet 534.000km van benne, jön-megy dudál. Bosch üa. rendszer nincs vele gond (175 lovas)


A 200 ló körüliek, ha jól emlékszem biturbósak, azok nem a legjobbak

2023. jún. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vaterom 4007-esében 2.2 HDi motor vsn, az autó 15 éves, elsö tulajdonosa, igy ismert végig a története.

Hibalist a 15 év alatt:

EGR szelep,

Turbofelujitás,

FAP tartály (ez utobbi nem feltétlen motor)


15 év alatt kb 500 ezer lett a motorra ràköltve összesen. Jók ezek a HDi motorok, ha gondoskodnak roluk.

2023. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A Peugeot az autógyártás szégyene. Sok autóm volt, kereskedtem is autókkal, mint hobbi magánszemély, szóval ha 100 autóm nem volt, akkor egysem. Így kimondhatom, hogy a Peugeot kierdemli a fent említett címet. Elcseszett autó. Szép, hosszú mondhatni biztosan el lehet benne jól férni, hát egyáltalán nem.nagy csomagtartó az utastér kárára. Eleje is hosszú, de minek? Ja dizájn, örüljünk. 195cm magas ember hátra ne akarjon ülni, de előre se, mert akkor hátul nem tudnak beszállni. A váltó, az valami borzalom, kritikán aluli. Egy 23 éves toyota yarisbol atulve a váltó olyan érzetet ad, mint valami gagyi kínai piacos óra szemben egy jó kis casioval (direkt nem írok rolexet, mert nem esek tőle sem hasra)

De hogy ne csak rosszat mondjak, a hdi motorok igen jól sikerültek (1.4, 1.6, 2.0, 2.2) kedvelem ezeket a motorokat, mert jók, sokat bírnak, de ennyi, semmi több jó nincs benne.

2023. nov. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!