Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha új autót rendel az ember...

Ha új autót rendel az ember akkor olyan extrát ker bele amit akar vagy felszereltségi csomagok mellé lehet kérni pluszban dolgokat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel vennék új autót, de engem nem érdekel az apple car play-es lejatszo mert jo a sima USB-s is, elektromos tükörért es ködlampaért sem akarnék fizetni de szeretnék automata váltót, bőr ülést és parkoloasszisztent is.

Általanosságban kérdezem és tegyük fel hogy a kiválasztott autóhoz elérhető a kivánt extra.

Valaki mondta nekem hogy egy teljesen alap kisautot vett kb 15 éve, tekerős ablakok voltak benne és központizárja sem volt. Klimát nem tudott bele kérni mert alapfelszereltségű az autó és bizonyos felszereltségi szint kell ahhoz hogy klimával tudja rendelni.


2023. júl. 1. 04:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint így megy:

- kiválasztod a modellt, felszereltségi szintet, hajtásláncot, ha többféle is van

- kiválasztod a felszereltségi csomagot

- ha még valamit szeretnél ezen felül, akkor azt kiválasztod egyedi opcióként

Általában ami egy csomagban benne van, az elérhető egyedi opcióként is, csak csomagban olcsóbb szokott lenni.

2023. júl. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%
Jelenleg csak készleten lévő autót vennék. Elég horror sztorikat olvasni mostanában az autós oldalakon. Nem hozzák, nem akkor, nem azt és persze nem annyiért.
2023. júl. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Autó függő, a gyártó határozza meg mit mivel.


Tehát a Dacianal és a Mercedesnel nem egyforma a választási séma.

2023. júl. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Van az alap csomag, ez márkánként változik, hogy mit tartalmaz. Én mondjuk nem hittem volna, hogy vannak még tekerős ablakos új autók, de ezek szerint vannak. Extrákat meg gyakorlatilag úgy választhatsz hozzá, ahogy akarsz.

Én 15 éve vettem egy skodát, volt a honlapon ilyen konfigurálós rész, itt beállítgattam, hogy mi kell nekem, kinyomtattam, majd elballagtam a kb. 300 méterre lévő skodaszaküzletbe, hogy ilyesmit keresek. Ott mondta az ürge, hogy ha akarom, akkor egy az egyben így meg tudja nekem rendelni (a honlapról én is meg tudtam volna egyébként), de amilyen szerencsém van, itt van ez a "kiállítási" modell, van benne 300 km, ezért alapból jár rá 10% kedvezmény. Viszont nincs benne tolatóradar meg riasztó, amik nekem kellenének, meg van benne egy pár dolog, amik nekem nem kellenek (pl. beépített navigációs rendszer).

Mondtam neki, hogy akkor most kezdjen el számolni, és döntse el, hogyan járok jobban anyagilag, ha full újat rendelek, vagy ha a radart meg a riasztót beépítik nekem ebbe. Kicsit túlbuzgó volt, minden variációt kiszámolt nekem, (radarral, de riasztó nélkül és fordítva is, mondjuk ezek nem érdekeltek), a vége az lett, hogy beszereltettük.

2023. júl. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően csomagok vannak. Valamennyit tudsz variálni, de vannak kötöttségek.
2023. júl. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azért vannak bizonyos csomagok, mert ezekhez megfelelő kábelkorbácsot csinálnak az autóhoz, mondjuk 4-5 fajtát. Konfigurátorokban ezért is van, hogy ha változtat valami extrán az ember, akkor lehet más meg akkor kijön vagy változik. Azt meg a gyártó tudja, hogy ezen felül kérhető extráknak plusz vezetéket tesz be, vagy a kábelen még vannak ennek megfelelő szabad csatlakozók. (Bár a spórolás miatt nemhiszem)

Valószínűleg anno a klímával is ez lehetett, pl lehet, hogy az a "valaki" , full alap motorral kérte, arra meg nem volt feltehető a klímakompresszor, vagy akár ahogy előbb írtam annak nem volt olyan a kábelkötege ami tartalmazta a klíma vezérlésének vezetékeit. Illetve van amit meg a kereskedő rak fel, pl vonóhorgot.

2023. júl. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Elméletileg így van, gyakorlatilag meg új auót csak készletről tudsz venni, amilyen van.

A rendelt autókat másfél-két év után a szalon mondja vissza, mert addigra annyit emelkedtek az árak, hogy nem éri meg nekik megrendelt áron odaadni.

2023. júl. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Van valami abban, amit a 2-es és 7-es ír. Mi egy elismert, nagy márka csúcsmodelljét rendeltük meg igen sok extrával, még a koronavírus kitörése előtt. Azt mondták, 2 hónap, esetleg 3 és lesz autónk. Ehhez képest másfél évet vártunk, mire megérkezett. De megérte kivárni, mert tényleg azt nyújtja, amit egy csúcsmodelltől vár az ember.
2023. júl. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Teljesen típusfüggő.

Nézd át az adott típus katalógusait, konfigurátorját.

2023. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 nemaRendőrség ***** válasza:

Már kezdi utolérni magát az autó piac, simán lehet rendelni is.

Főnököm az i4es bmw-re tényleg másfél évet várt.

Tesómék 2 hónapot. Majdnem ugyanakkor kapták meg mind a ketten pár hónapja.


Van mellettünk autószalon. Eddig ha 1-2 darab volt kiállítva sokat mondtam. Most itt áll mellettünk vagy 200 ssangjong, hyndai meg mg

2023. júl. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!