Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás gyakorlati...

B kategóriás gyakorlati vezetés sorrendjét leírnátok nekem?

Figyelt kérdés
Sehol nincs infó erről.

2023. júl. 2. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Tessék?
2023. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
B kat. esetén: min. 29 gyakorlati óra, majd 1 forgalmi vizsga.
2023. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először megmutogatja az oktató a műszaki dolgokat, aztán tesztek pár kört a tanpályán (elindulás, megállás, sebességváltás), aztán ha úgy látja, akkor már mentek is ki a forgalomba, parkoltok, gyakoroljátok a vizsgaútvonalakat, feladatokat és ha már minden jól megy, akkor jelentkeztet vizsgára, a nagy napon beül hátra a vizsgabiztos, mondasz egy számot vagy húzol tételt, elmondod a dolgokat, amiket kérdez 8elindulás előtti ellenőrzés) és végigmész az adott útvonalon, aztán ha nem hibázol, akkor átmész ha meg meghúz, akkor rögtön helyet kell cserélned az oktatóddal és visszafelé már ő vezet, te meg vehetsz újból gyakorlati órákat, majd megint jelentkezhetsz vizsgázni, amíg át nem mész.


Nagyjából ennyi a sorrend!

2023. júl. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nincs tanterv vagy ilyesmi.

Annyi van megszabva, hogy legalább 29 órát és 580 km-t teljesíteni kell a vizsgáig.

A 29-ből 9 óra alapoktatás, 20 óra főoktatás, ebből 14 óra városi vezetés, 4 óra országúti vezetés, 2 óra éjszakai vezetés, persze ezeket senki nem ellenőrzi, hogy most te tényleg éjszaka vezetted azt a 2 orát.

2023. júl. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kicsit lassúnak érzem a folyamatot 🫤

A parkolások hány órát vehetnek igénybe, ha megkérdezhetem?

2023. aug. 6. 20:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 óra volt, amit csak a parkolásokra szenteltünk.

A többi órán csak egy-egy parkolas volt vezetés közben.

2023. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#5 Ez abszolút ember függő. Nyilván annyi időt kell rá szánni, amíg meg nem tanulod rendesen. Valakinek könnyen megy, valakinek nehezebben.


Én például oktatáson utáltam merőlegesen hátramenetben parkolni. Amikor meglett a jogsim, akkor is mindenhova orral álltam be inkább. Aztán szereztem egy kis gyakorlatot, belejöttem, és már inkább a hátramenetet preferálom,mert úgy meg könnyebb kiállni.

2023. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én időmben még volt rutin. Azaz egy zárt helyen kellett különböző feladatokat elvégezni: gyorsítás-lassítás, beparkolás merőlegesen, párhuzamosan, kézifékes indulás emelkedőn, Y-forduló, stb. Ebből külön le kellett vizsgázni, utána mehettél forgalomba. De ilyen ma már nincs.

A forgalomban lévő vezetésnél a vizsgaútvonalakat jártuk be. Kb ennyi. Nem volt kőbe vésett menetrend, hogy mikor mi jön.

2023. aug. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!