Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak audi a4 b7?De...

Első autónak audi a4 b7?De milyen motorral?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak a fent említett autót 1.5m-ért ami mai körülmények közt teljesen reálisnak tűnik (nem nullára venném magam vele van kb 2.5m megtakarításom szervízre,átírásra)Fontos szempont hogy kényelmes,jó árban legyen és persze a legfontosabb tetsszen is.2.0-es szívóbenzinnel venném erre kevés panaszt láttam viszont apám meg akar győzni hogy első autónak a 2.0-es 130lovas motor sok lesz vegyem 1.6-osban.Erről mi a véleményetek?Szerintem egy 1.4tonnás autóhoz karcsú az 1.6 és baleset veszélyesebb is mint a 2.0-es társa de nem nagyon értek hozzá ezért jó lenne egy hozzáértő tanácsa.
2023. júl. 13. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Mi ebben a baleset veszélyesebb, hogy kisebb a köbcenti? Nem értem a logikát. Amúgy 1.4 tonnához karcsú az 1.6 igen.
2023. júl. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Autót vegyél és ne valami lelakott német szutykot.
2023. júl. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
AZt se tudja mit kérdez.
2023. júl. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 BQNJFE válasza:
Az autóválasztás (is) ízlés dolga. Ha neked az Audi A4 B7 tetszik, vegyed azt. Ne foglalkozzál vele, hogy ki mit gondol róla. Ha szar lesz, nem tetszik, eladod. Ha meg tetszik, akkor akár még valaki szerint német szutyok is lehet, teljesen lényegtelen. Más meg a japán, koreai, amerikai, francia, olasz, stb. szutyokban ül, mert neki az tetszik. Ízlés dolga, ismétlem. Ha 2.0 szívóval akarod venni, vegyed azzal. Szerintem jó választás. Az 1.6 sajnos valóban gyenge ebbe a kasztniba a manapság megszokott forgalmi ritmushoz, 1.4-es B Corsák fognak letolni kis túlzással. A magasabb teljesítmény igen is biztonságot jelent számtalan szituációban (pl. előzés, kikanyarodás, bármilyen váratlan esemény amiből "előre kell menekülni"), HA képes vagy fékezni magad és van normális ítélőképességed, akkor a nagyobb teljesítmény biztonságosabb. Ha nem tudod hol a határ, akkor 1.2 45 lóerővel is meg lehet halni nagyon könnyen. Ha kulturáltan mész, akár még fogyasztásban is kicsivel jobban kijöhetsz, mert a 2.0 motort kevésbé kell pörgessed ugyan ahhoz a menetteljesítményhez. Ezt a cikket javaslom az autóhoz, ha még nem olvastad: [link]
2023. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha benzinest akarsz egyértelmű, hogy a 2.0 válaszd! 1.6 csak kínszenvedés lesz mindenhol.. 2.0 se egy erőgép, de azzal már lehet erőlködés nélkül autózni.
2023. júl. 15. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden statisztika azt mutatja, hogy a teljesítmény növekedésével nő az okozott balesetek száma, szóval első autónak inkább a kis teljesítményű az ideális.
2023. júl. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha valaki esetleg linket akar a baleseti gyakorisághoz;

[link]

2023. júl. 22. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kezdj meg egy előzést egy 70lovas autóval :) Hidd el baleset veszélyesebb egy gyenge autó, mint egy normális teljesítményű (140-150) lóerős autó, amivel normálisan lehet előzni.
2023. júl. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anno Trabanttal is tudtam előzni. Aztán amikor átültem egy Passatba akkor majdnem ott maradtam, de ez még '85-ben történt. Akkor még elhittem, hogy a többlet teljesítmény mindent megold...

Azóta volt több dízel Vectrám, Superbem, mindegyikbe beletoltam legalább negyedmillió km-t, most egy alap Ceedet hajtok, azzal is mindenhová odaérek. Az is igaz, hogy engem nem érdekel kinek mekkora pöcse van.

2023. júl. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!