Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hegesztés során ti hogy...

Hegesztés során ti hogy szoktatók eljárni kényes területeken ?

Figyelt kérdés
Adott egy opel astra f aminek a tank betöltő nyílása felett van egy húzás aminek következtében a karosszéria lemez pár mm szélességben és kb 5 cm hosszan van szét nyílva. Ezt szeretném be hegeszteni. Amire kimondottan kiváncsi vagyok, hogy az esetleges berobbanás elkerülése miatt ti mit tesztek ? Merjem így hegeszteni vagy nem ?

#Opel Astra F #hegesztés #Tankbetöltő nyílás
2023. júl. 15. 17:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Szerintem gitteld ki.
2023. júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
A tanksapka elvileg légmentesen zár. Biztonsági okokból vizes rongyot rá és mehet a hegesztés.
2023. júl. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 És ezt a hülyeséget te mégis honnan vetted? A benzin rendkívül illékony, nem lehet légmentesen bezárni, a tankot szellőztetni kell. Újabb autókon szellőztető szelep van, de egy F Astrán még egyszerűen hagyják távozni a gőzt a tanksapkánál.
2023. júl. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Biztos vagy abban, hogy az F Astrán nincs szellőztető szelep és aktívszén szűrő?
2023. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#4 Nem azt mondtam, hogy nem volt az F Astrában szelep, csak azt, hogy míg a modern autóban 100%-ban a szelep végzi a szellőztetést, addig a régi autóknál lyukas volt a tanksapka. Emellett lehetett szelep is, de F Astrában sem volt mindben, az X14NZ-vel vezették be a kötelező környezetvédelem miatt, a korábbiakban nem volt.
2023. júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem már a C-s motoroknál is volt, de nem vitatkozom veled. A több rétegű vizes rongy akkor is elég, hogy egy szikra ne tudjon odakerülni. Max még egy lemezt odatart, hogy elterelje a szikrát és rövid szakaszokban hegeszti.
2023. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 Oké ignoráljuk nyugodtan a benzingőzt. Szarok én rá, hogy "vitatkozol-e" velem, de te konkrétan azt ajánlod valakinek, hogy benzingőzben hegesszen és miért? Mert a szaros egód nem hagyja, hogy elfogadd, hogy tévedsz. Inkább a kérdező gyújtsa fel magát, minthogy te beismerd a tévedésed. Mennyire szánalmas ez?
2023. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előírás:Tank kiürít,leszed.
2023. júl. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Benzingőzben hegesszen? Most te beszélsz hülyeségeket. Azon az apró lyukon, ha le van takarva semmilyen gőz nem jön ki. Ráadásul a tanknyílás felett van a munkaterület nem közvetlenül mellette. Te már hegesztettél autót? Netán üzemanyag tankot is? Vagy mitől osztod ennyire az észt?
2023. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hé! Álljunk már meg egy ásónyomra! 😂 Senki NE HEGESSZEN benzin betöltő mellett! Szigorúan tilos. Tűz és robbanás veszélyes. Üzemanyag tartály leszerelv biztonságos távolságban. Aztán úgy baszod szét mellette a lemezt ahogy akarod. Senki ne legyen már ilyen hülye hogy vizesrongy meg ilyenek. Ember az a tartály qurva nagyot fog ám robbani.
2023. júl. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!