Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel vectra b2 1.6 16v 1999 ...

Opel vectra b2 1.6 16v 1999 Tegnap leállitottam a bolt előtt,utána nem tudtam beinditani. Tolásra beindult egyböl. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

A gyújtásnál minden stimmelt, de mikor inditanám csak kattan nem teker,semmi.

Az inditó motort ütögettem, de semmi, igaz nem volt nálam csak egy kis vékony motorháztető kitámasztó de semmi

Itthol leállitottam utána beindult, 2.nál meg már nem

De késő este meg indult szépen

Aksi fél éves.



2023. júl. 17. 05:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyenge az akku vagy kontakt hiba van.
2023. júl. 17. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az aksi majdnem új, lett mérve is

Az jó

2023. júl. 17. 06:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor kontakt hiba vagy az önindító a szar.
2023. júl. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:

Ha az önindító kattan a motortérben, de nem kezd forogni, akkor 2 eset van:

- ha a feszültség teljesen leesik, annyira, hogy a belső világítás kialszik, akkor gyenge az akksi

- ha nem alszik ki, akkor lehet belül törött az akksihoz vezető vastag plussz kábel. Vagy rossz érintkezés. Akkor a kábel csavarján nem lesz meg a kb. 12V. (Nem valószínű.)

- ha nem alszik ki a belső világíás, akkor a másik eset, hogy az önindítóban szorul az a rész, ami betolja a bendix-et a lendkerék fogai közé. Én erre tippelnék. Az önindítót szét kell szedni, megtisztítani és bezsírozni.

2023. júl. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2023. júl. 17. 09:22
 6/7 krwkco ***** válasza:

"az akksihoz vezető vastag plussz kábel"

Utólag látom, hogy ez elég rossz megfogalmazás. Az önindítóhoz menő vastag kábelre gondoltam.

2023. júl. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Önindító szénkefe.
2023. júl. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!