Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Apum meghalt fél éve, még nem...

Apum meghalt fél éve, még nem volt hagyatéki. Az autót nem tudja használni senki a családban. Szeretnénk majd eladni. Addigis tényleg az a praktikus jo megoldás, h kivonatom a forgalombol?

Figyelt kérdés

Jött egy cascocsekk, felhívtam az ügyfelszolgalatot, hogy mi ez a nagy osszeg (nem tudtam hogy ez egy evre szól, es teljesen megijedtem), ott mondta az ügyintéző ezt.

Viszont akkor ha jol tudom a rendszámát is elveszti meg minden, akkor igy hogy fogjuk tudni eladni?


Bocsi ha amatőr a kérdés, nincs és nem is lehet jogsim, szóval teljesrn fogalmatlan vagyok a témában,…


2023. júl. 17. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ideiglenesen ki lehet vonni a forgalomból. Pár ezer ft-ba kerül, ugyanígy a visszahelyezés is. Nem veszti el a rendszámát, viszont a biztosítás megszűnik szóval azt nem kell fizetni.

Ügyfélkapunk lehet intézni

2023. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bárki tudja használni a családból, ahhoz nem kell megvárni a hagyatéki végzést.

CASCO-nak nincs köze a forgalomból kivonáshoz.


1-es

Nem tud semmit intézni az Ügyfélkapun, amíg nincs hagyatéki végzés.

A CASCO-t egyszerűen meg kell szüntetni a halotti anyakönyvi kivonat birtokában.

A KGFB-t pedig akinél a jármű van( aki azt birtokolja) a jogerős hagyatéki végzés utáni 30. napig hatályba tartható. Fizetni kell a díját és a járművel lehet közlekedni.

[link]

2023. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk vidéken nem sieti el a közjegyző a hagyatéki tárgyalást. 1 év minimum. Pár hónapot alapból várniuk kell, hátha megjelenik egy nem várt örökös.


Minden költséget megspóroltok az ideiglenes kivonással (KGFB, CASCO, adó). Ennek menetéről érdeklődj, valószínűleg elég egy halotti anyakönyvi kivonat.


Eladni csak hagyatéki után tudjátok, ott megállapodtok ki lesz a tulajdonos. Rendszámot nem kell leadni, és átíráskor visszakerül forgalomba.

2023. júl. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Köszönöm, hogy írtatok! Sosem hallottam még erről az ideiglenes kivonásról; mindenképpen utánajárok, hogy hogy is van ez.

2023. júl. 17. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!