Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akiket az első vezetés órájuko...

Akiket az első vezetés órájukon kivisznek forgalomba, ők annyira jók, vagy ott azért többnyire az oktató még bele-bele nyúl a vezetésükbe?

Figyelt kérdés
Ma reggel voltam először vezetni, megdícsért az oktató, a rutinpályán mentünk, ott nem kellett belenyúlnia a vezetésembe, de még nem vitt ki a forgalomba, és így elsőre úgy is éreztem, hogy jobb is, mert nem annyira boldogulnék nagy forgalomban. Ez azért van mert béna vagyok, vagy mások se sokkal ügyesebbek, csak segítséggel vezettek első órán forgalomban?

2023. júl. 19. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az első vezetési órámon annyi volt, hogy egy parkolóban a kuplungolást gyakoroltuk egy kb 10 percet, utána mentünk is forgalomba. Mondhatni mély víz volt, de nem bánom, így tanulja meg a legjobban az ember.
2023. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Hogyne, az első órán már vizsgaútvonalon mennek önállóan. Van más debil kérdésed is, vagy csak ez?
2023. júl. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Nincs olyan hogy vizsgaút, csak közút van.
2023. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Az első órán egy társasházi övezet parkolójában keringtünk, gyakoroltuk a kuplungolást, pedálkezelést, kormányzást, Y fordulót. Ugyan a kuplungot nekem kellett kezelnem, de gyanítom, az oktató nyomkodta a pedálokat valójában, mert egyszer sem fulladtam le :D A második órán már tűztünk ki Budapest utcáira, eléggé be voltam tojva, de az oktató csinálta még itt is az oroszlánrészt.
2023. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
#3: Nem is írta senki, hogy lenne. EPIC FAIL a részedről.
2023. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Amikor én tanultam akkor szüntették meg a kötelező rutinpályás vezetéseket és vizsgát. Akkor az oktatóm kérdezte hogy vezettem-e már valaha autót, mondtam hogy nem, és akkor az volt hogy az első 2 óra ami egy alkalom volt 2x50 perc akkor csináltuk azt hogy csak a rutinpályán gyakoroltam egy félreeső részen a pedálkezelést, kormányzást, tolatást, megfordulást, fékezést, elindulást stb.... Minden apróságot megmutatott és csináltam én szépen sorban. Amikor az óra utolsó 15 percéhez értünk akkor vitt ki a forgalomba úgy hogy rutinpályától elmentünk egy közeli bevásárló központ parkolójába ahol buszra tudtam szállni és addig odáig én vezettem el az autót, egy viszonylag forgalommentes utcán mentünk végig, ott már figyelnem kellett a táblákat, sebességet tartani, gyakoroltam a váltást meg ott parkoltam legelőször be 2 autó közé. Aztán a következő alkalomnál a rutinpályán gurultunk egyet hogy megnézze hogyan kezelem az autót úgy hogy Ő nem avatkozik bele egyáltalán, és mondta hogy ha hiba nélkül megcsinálom azt a pár feladatot amit adott akkor már megyünk is ki a városba és szépen végigmegyünk a vizsgaútvonalakon és mindent szépen átveszünk, elmagyarázza mikor milyen szabályt kell alkalmaznom és hogyan alkalmazzam, aztán utána már csak gyakorlás volt tehát nekem kellett tudnom mikor mi jön, mit hogyan kell csinálni, mire figyeljek stb... Oktató meg csak akkor avatkozott meg szólt bele ha valami nem úgy megy ahoygan kellene
2023. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez oktatótól is függ. Ki mennyire szereti az izgalmakat... :)

Ha tényleg jól ment neked, akkor valószínűleg egy másik oktató már kivitt volna valami kihaltabb közútra.

A tanulók 99%-a még nem képes teljesen önállóan vezetni az első órán. Ha többnyire ő kormányoz, és ő vált, akkor is az oktató nagyon koncentrál, belenyúl a kormányba szükség esetén, meg gázt ad, fékez, stb., ha komolyabbá válik a helyzet.

De hát a tanulónak esélyt kell adni, hogy tanuljon dönteni.

2023. júl. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!