Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen lassú a kismotorom?

Miért ilyen lassú a kismotorom?

Figyelt kérdés
Egy pár hónapja vettem egy 2012-es Derbi Senda X-Treme 50 köbcentis supermoto motort. Volt pár baj vele, pl: karburátor hibák, a sport kipufogó ami rá volt téve abból dőlt az olaj, és még sok más elektronikai és másfajta probléma is volt vele, de a szerelőm szépen rendbe rakta a motort. És ez szép és jó, de egyszerűen nem akar 60km/h sebességnél gyorsabban menni, és a gyorsulása se valami mesés... Folytás ki volt már belőle véve alapból ahogy vettem, megnéztem a kipufogót, karburátort, légszűrőt, és nem találtam sehol benne folytást. Annyit mondott a szerelő hogy a blokk az valamennyire kopott, de nem hiszem hogy amiatt ennyire lassú lenne. Még a CDI-re gondoltam, hogy az esetleg le van korlátozva, de nem hiszem hogy ennyire vissza venne a teljesítményéből. Én úgy tudom hogy gyárilag olyan 80-90km/h-nak kéne lennie a végsebességének.

2023. júl. 21. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
le kell venni a folytast
2023. júl. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1. válaszoló, látom hogy nem olvastad végig amit írtam... Esetleg valami értelmes válasz?
2023. júl. 21. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
miert 50 es motort vettel ha azt akarod hogy gyors legyen? Vegyel egy 500 ast az gyors
2023. júl. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Simán lehet, hogy a motorvezérlővel van lekorlátozva, eleve az is csoda,hogy 60-at megy,mikor 40-et szabadna max, főleg ha a németektől került az országba. Amúgy 70-75-nél többet nem szoktak menni, de persze ez függ az áttételtől is.
2023. júl. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, értem én hogy a kismotorok lassúak, de nem ennyire... Meg azért a kismotorozásnak is meg van a feelingje.
2023. júl. 22. 09:01
 6/10 A kérdező kommentje:
4. valászoló, akkor lehet hogy megpróbalom kicserélni a gyári CDI-t egy nyitottra, köszönöm a segítséget.
2023. júl. 22. 09:10
 7/10 anonim ***** válasza:
GPS vagy óra szerint ennyi?
2023. júl. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A cdit ne cseréld ki. Ha az korlátozott az annyit tesz hogy x fordulatnál lekorlátoz. Gondolom a tied csak szimplán gyenge.

Legtöbb esetben karbi beállítás a gond, de lehet pl kevés kompresszió is.

Legjobban akkor jársz ha megmutatod valaki hozzáértőnek mielőtt ráköltöd a vételárát.

2023. júl. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7. válaszoló, GPS és óra szerint is.
2023. júl. 24. 11:54
 10/10 A kérdező kommentje:
8. válaszoló, hát lehet majd elviszem szerelőhöz, de nem tudom, mert még ő állította be a karburátort...
2023. júl. 24. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!