Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem értik az emberek,...

Miért nem értik az emberek, hogy ami villog, az az irányjelző? Hogyan lehet ilyen bután autóba ülni?

Figyelt kérdés
Van egy OT-s rendszámú amerikai autónk, és mivel oldtimer minősítésű, ezért a lámpái is maradhatnak eredetiek, tehát piros az irányjelző. Nem értik az emberek, én pedig őket nem értem. Igazat adok ennek a fickónak, aki Amerikában él régóta: [link]

#amerikai irányjelző #piros irányjelző
2023. júl. 22. 20:36
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
96%

És ha van köztünk egy autó, amitől nem látom a jobb oldali lámpádat? Akkor honnan tudjam, hogy előzhetek, mert csak fékezgetsz a sor elején vagy nem, mert balra fogsz kanyarodni?


Én meg beszerelek majd zöld féklámpát, piros fényszórót, kék indexet és sárga tolatólámpát. És ha nem látod, hogy merre megyek, akkor vak vagy és NE ülj autóba.

2023. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
De mi az, hogy fékezget? Ki tanította ezt neked? Ki fékezget úgy egyenletesen, mint ahogyan egy irányjelző villog? Életszerűtlen, amit beszélsz. Vagy te direkt így csinálod?
2023. júl. 22. 22:06
 13/45 anonim ***** válasza:
90%

Istenem, ez már megint a féklámpás félőrült. Beugrott, hogy korábban olvastam én már kérdéseit, azok is hasonló színvonalú őrjöngések voltak a piros féklámpa okfejtésről.


Vannak beteg emberek az oldalon.

2023. júl. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
94%

Fékezget = többször egymás után hozzáér és felengedi a fékpedált, miért nem életszerű ez?


Egy előzés közben nincs idő azt számolgatni, hogy hányat és milyen időközönként villog a FÉKlámpád.

Másik dolog, hogyha azt látod, hogy felvillan egy piros fény előtted, akkor automatikusan számíthatsz rá, hogy lassítanak előtted. A piros irányjelzővel viszont akár egy gyorsító autó is villanhat pirosan, ha épp sávot vált.


Az NHTSA tanulmánya szerint is 3-28%-kal csökkenti az esélyét, hogy hátulról nekiütközzenek az autónak, ha piros helyett borostyánsárga az irányjelző:

[link] [link]

2023. júl. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
96%
#13! Európában az irányjelző színe sárga, szóval te hiába hözöngesz azért mert Amerikában ez a módi, és az emberek miért nem ismerik fel, hogy neked valójában nem egy zárlatos féklámpád van. Másik dolog, hogy az újabb autók tudják villogtatni is a féklámpájukat. Egyébként mutass már nekünk valami jogszabályt, miszerint te azzal az autóval közlekedhetsz forgalomban, én ugyanis csak olyant találtam miszerint azzal a lámpával nem mehetsz, max felvezetőautóval vagy tréleren.
2023. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
100%
Éppen ezért nem felel meg egy amerikai autó Európában, na de ezt majd a baleseti helyszínelők megerősítik neked a jegyzőkönyvben.
2023. júl. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
33%

Ne hisztizz ezen.. az emberek jelentős hányada azt se veszi észre ha sárga..

Nekem is pirosan villog a kocsi sarka, de tulajdonképp külön szekció villog, nem a féklámpa nálam..

2023. júl. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
91%
#16 Írta hogy minősített veterán, tehát a kocsi AZZAL eredeti.. ha áttakeszolná másra, bukná az OT vizsgát.
2023. júl. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk a 6/1990 KöHÉM rendelet többek közt azt is előírja, hogy irányjelzőnek borostyánsárga fényt kell kibocsátania.
2023. júl. 23. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
Mennyi butaságot hordotok össze, eszméletlen. Alapból a jogszabállyal sem vagytok tisztában, ugyanis OT minősítésű autón lehet piros irányjelző, hiszen az a lényege, hogy gyári állapotú az autó, és ha gyárilag piros, akkor maradhat. Ez az egyik. A másik, hogy igazat adok az egyik kommentelőnek, egyesek még a sárgát sem veszik észre, aztán kanyarodásnál belerongyolnak az előttük lévőbe. A baj azzal van, hogy feszülten vezet a magyar, így kapkod összevissza, nem nézi, hogy megy-e az irányjelző vagy nem, kanyarodni akar-e valaki vagy nem, nem tudja kívárni, míg valaki befordul, stb. Ha nem így vezetnének, akkor az agyuk kényelmesen fel tudná fogni, hogy miért villog az a bizonyos fény az autó szélén. Amerikában miért nem törlik el ezt a szabályt, ha annyira veszélyes? Mert senkit nem érdekel, a legtöbben a piroshoz vannak szokva, ennyi. Nem is téma az emberek között. Maximum azokat zavarja eleinte, akik utólag költöznek oda, de ők is megszokják egy idő után, mert az agy igazodik. Hihetetlen, hogy megpróbáljátok megmagyarázni, hogy miért jó az, ha vakok vagytok.
2023. júl. 23. 08:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!