Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Chevrolet Cruze helyett Honda...

Chevrolet Cruze helyett Honda Civic?

Figyelt kérdés
Jó váltás lenne? Vegyesen használom jelenleg az autómat, pálya, sima utakon, de több mint 10 liter az átlagfogyasztása és az életem is eltankolom. Olyan autót szeretnék ami megy, de nem eszik ennyit. Kipróbálnám a japánt. Mi a véleményetek? Melyik motorral merjem venni? (kicsit félek a dízeltől) Meg úgy összességében, jó váltás lenne?

2023. júl. 24. 08:25
1 2
 1/11 nemaRendőrség ***** válasza:
Munkatársamnak talán 6. Gen civicje van, benzines, 8 litert eszik pályán.
2023. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
8.gent néztem, 2007-2008-ast, de nagyon variálok hogy 1,4, 1.8 legyen vagy a dízel. Napi 40 km megyek oda-vissza otthonról munkahelyre, az pálya kb végig, ritkán város, hétvégente mégtöbb pálya általában..
2023. júl. 24. 08:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Az 1.4 úgy gondolom gyenge pályára. Az 1.8 mindenre is elég. Vamalmint 5.5öt irnak országútira.
2023. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
1.4 felejtős, az arany középút az 1.8 (nekem is az van), de neked még a 2.2 is jó lenne ennyi pályára
2023. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Koaxk Ábel ***** válasza:

Amúgy pont a lényeget nem írtad le milyen motor van a Cruze-ban?


Volt ebből dízel 2.0TDI, 1.7TDI bár gyanítom, hogy nem dízel ha 10 litert eszik.


Benzinből meg 1.8 és 1.6!


Gyanítom az 1.8-ról van szó, ott a gyári adat vegyesben elvileg 6.8, vagy durván hazudik a gyártó, ami nem ritka, de azért ekkorát mégsem szokott, vagy valami gond van a kocsiddal!


Ha a fogyasztás a szempont, mi lenne neked optimális, mert az viszonylag ritka együttállás, hogy legyen benne erő, de ne egyen sokat.

Ez általában a turbo dízelekre igaz, de azoknak meg azért alapvetően a fenntartása költségesebb, mint egy szívó vagy turbó benzinesnek.

2023. júl. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 1.8 van szedán változatban,teljesen jó ilyen használatra ha nem akarsz dízelt,7-7,5 literből kijön ésszerű vezetéssel.Mivel könnyű,kb 1200 kg az autó elég jól megy,fogyasztása sem vészes.És nagyon megbízható a motor,ha cseréltek benne olajat sokáig elmegy anélkül hogy bármi nagyobb baja lenne.

2.2-es dízeltől sem kell félni,elég jó konstrukciónak számít,leömlő elrepedés típushiba és megvannak a drága dízel alkatrészek amik cserések lehetnek de ilyen futásnál akár behozhatja árban.Jobban is illik autópályára,nyomatékosabb.

2023. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A Cruze egy benzin zabáló az biztos.Nekem 7gen volt 1.6-benzines 6.5 literrel eljárt vegyesen.De az Ufó civic is hozzá ezt.
2023. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hibrid nem jöhet szóba? (Főleg Prius/Auris/CT200h jár a fejemben.) Azok elég keveset esznek. Amúgy meg bérelj ki 1-2 kinézett típusú kocsit pl egy hétre hogy ki tudd tapasztalni, nem kell egyből megvenni.
2023. júl. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Cruze 1.6 benzinem van, most néztem a múlt heti fogyasztásom :11,9... :D

Szeretem, de ennyit nem ér sajnos.

2023. júl. 26. 11:53
 10/11 anonim válasza:
Ha a márkánál maradnál akkor a Chevrolet Lacettit ajánlom abból is a 2000es évek elején gyártottakat vagy ha japánt akkor az ufo civicet.
febr. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!