Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Abs gyanús autó?

Abs gyanús autó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy 2005-ös Chevrolet Kalos 1.2 autó, amivel 80-al mentem ma 5-ös sebességben és egy körforgalom előtt lelasítottam visszatettem 2-esbe és amint beértem a körforgalomba minden kivillant a műszerfalon pirosan világított, elment a fék, a gáz adás, kormányozni is nagyon nehezen lehetett az autót, kB 5 másodpercig tartott aztán mintha mi sem történt volna ment tovább az autó.

Ez már a második ilyen, hogy ezt csinálja, és az előzőnél is 80 felett mentem és a lassítás után történt ez.

Abs-re gyanakszunk, de nem világít egyébként a műszerfalon és érdekes, hogy csak bizonyos kilométer felett csinálja ezt.

Városi kisautó, úgyhogy nem sűrűn megyek 80 felett vele.

Természetesen jövőhéten viszem a szerelőhöz, de kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mi lehet ez.



2023. júl. 20. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kontakt hiba is lehet és átkellene nézni.
2023. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
Talán nem kellene 80-nál 2-esbe tenni, mert túlpörög a motor. Csoda, hogy nem gazdasági totálkár még az az autó.
2023. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy lelasítottam a megfelelő kilométerre, hogy indokolt legyen a 2-es, nem vagyok azért ennyire analfabéta, hogy ne tudjam hogy mikor kell az autót a megfelelő sebességbe tenni.
2023. júl. 20. 18:48
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Egy ismerősöm 1.2es kalosa rendszeresen produkálta az elektronikai problémákat, de sokszor alig jöttek rá, hogy mi okozza a gondot. Alig várta, hogy el tudja adni.
2023. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
gyújtáskapcsoló döglödik
2023. júl. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#3 Akkor miért villan fel a műszerfal, amint felengeded a kuplungot? Csak ezen gondolkozz el.
2023. júl. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom kinyomott kuplunggal gurulsz és nincs rendes alapjárat és ezért leáll a motor.

Amikor felengeded a kuplungot, újraindul.

2023. júl. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem állt le a motor?

Mert eléggé gyanús ahogy előttem is írták.

2023. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem, a motor egyáltalán nem állt le.
2023. júl. 21. 12:06
 10/11 anonim ***** válasza:
ABS hiba ilyet nem csinál. Ez sokkal inkabb ahogy előzőek is irtak valami kontakthiba.
2023. júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!