Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Cordoba autómnál olajtekn...

Misbit kérdése:

Seat Cordoba autómnál olajteknőt már harmadszor ragasztottam és szivárog. Mit csinálok rosszul? Már vettem új olajteknőt is, annál is szivárog. Tömitést nem lehet ehhez a tipushoz kapni 2007-es kiadás.

Figyelt kérdés

#Olajteknő ragasztás
2023. júl. 24. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a tömítésnél enged akkor bekell kenni hő és olajálló szilikonnal és az tökéletesen fogja tömíteni.

[link]

2023. júl. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:

Szerintem kapható.

Nézd meg mondjuk a Bárdi Autó webshopjában.

2023. júl. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A múltkor néztem egy szerelős videót,amiben többek közt azt is említettek,hogy bizonyps esetekben kénytelen az ember kicserélni az adott olajteknőt, vagy bármilyen fedelet, mert a leszedéskor elkerülhetetlen,hogy megvetemedik, és soha nem tömít rendesen
2023. júl. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mosd le és nézd meg nagyon pontosan, honnan jön az olaj. Ha többször lent volt már, akkor vagy nem onnan jön, vagy valamit alapvetően rosszul csináltál.
2023. júl. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az mit jelent hogy már harmadszor ragasztottad???
2023. júl. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha lehetne tömitést kapni akkor eszembe se jutott volna a ragasztással kisérletezni. Most hétvégén ragasztottam harmadszor , már új olajteknővel, de ennél is enged egy kicsit. Szerintem a meghúzással van gond. Milyen sorrendben és hány Nm-rel kel meghúzni.
2023. júl. 25. 17:58
 7/8 krwkco ***** válasza:

"Milyen sorrendben...?"

Általában az a szabály, hogy ha van egy téglalap alakű alkatrészed, akkor a hosszabbik oldalakon középen levő két csavarral kell kezdeni. Utána a meghúzottaktól jobbra levő két csavarral, majd a balra esővel kell folytatni. És így kifelé haladva váltogatva először a jobb kettőt, utána bal kettőt.

A jobb és bal felcserélhető. Az a lényeg, hogy először a közepét kell leszorítani, utána felváltva a két oldalt, kifelé haladva.

Lehet kétszer végigmenve a csavarokon. Az első menetben ütközésig, a másodikban nyomatékra.

2023. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kipróbálom
2023. júl. 26. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!