Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Budapesten mennyire szívás...

Budapesten mennyire szívás autóval közlekedni?

Figyelt kérdés

Gondolom az ingyenes parkolók nagyon ritkák lehetnek.

Ha meg van is akkor gondolom fullra tele vannak. De még a fizetősek is meg vannak telve gondolom. Az egy nagyon túlzsúfolt város.

A parkolás lehet a legnagyobb szívás az egészben



2023. júl. 25. 18:27
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
51%

#9 A parkolási díjaknak a legnagyobb baja az, hogy nem fejlesztik hozzá az infrastruktúrát. A pénzt szedik ész nélkül, de egyrészt a mobil díjfizetés rendelkezésre állási ideje hagy némi kívánnivalót. Másrészt a készpénzes díjfizetés is egy elavult sza_. A belvárosban 600ft egy óra. Honnan a francból szed elő emberünk 1200-1800ft aprót, ha éppen nem működik a mobil díjfizetés (sajnos elég gyakori)? Nem beszélve arról, hogy a parkolóautomaták pénzvisszaadója befelé nyíló rekesszel van szerelve. Ha te oda bedobálsz 1-2 eft aprót és valami oknál fogva visszaadásra kerül a sor, ottmarad a pénzed és szolgáltatást sem kapsz. Egyszerűen fizikailag nem fér bele a visszaadó tálcába ennyi pénz, 1000 ft fölött már nem tudod benyomni a rekeszt hogy kivedd a pénzed.

Ha már ennyi pénzt beszednek, legalább egy 500-1000 ft-os papírpénzt kezelő automatát odarakhatnának. A mostaniak akkoriban lettek odatervezve, mikor még 1000 ft-ból fél napot parkoltál.

2023. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
#11 Elég azt az 1-2 ezer Forintot a kocsiban tartani arra az esetre, ha éppen nem működne az online rendszer ami 99%-ban működik.
2023. júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha ritkán veszed igénybe, akkor valóban elég. Múlt hónapban volt ott egy ~3 hetes munkám, nekem rendszeresen okozott kellemetlenséget. Naponta 3x3 órát szerettem volna fizetni, minden 2. nap vagy az online díjfizetés nem volt jó, vagy apró nem volt nálam. Nyilván nem váltok 10-15 eft aprót minden héten, hogy minden esetben maradéktalanul tudjak fizetni.
2023. júl. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis falunál biztos forgalmasabb. De! 18 évet éltem és autóztam Budapesten. 2019-ben költöztem egy vidéki megyeszékhelyre. Szerintem autózás szempontjából semmivel se jobb. Sokan azt hiszik, hogy Budapesten kívül csak ördögszekereket fúj a szél és a tiéd az összes út, autóval alig találkozol... hát nem! A belvárosba ha nem muszáj, nem megyek be autóval. Mindenhol fizetős. A fizetős zónában is vadászni kell a helyeket. Reggel fél 8-kor és délután 4-kor itt is megy az araszolás, nem kell hozzá baleset, alapból mindennapos.

A külvárosban valamivel jobb a helyzet, de ez igaz Pestre is.

2023. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
19%
#13 Pedig hasitasi nem kér kódot. Nálam mindig van annyi kp, amennyi kifut egy tankolást, mert sosem lehet tudni, milyen krach üt be, hol nem lehet kártyával fizetni stb. Fémpénzzel meg tele van az autó vagy egy második pénztárca. Csak azt nem tudom, aki nem így él, az hogy érte meg a felnőttkort.
2023. júl. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

#15 Mint írtam, mikor még fele vagy harmad ennyibe került a parkolás, akkor helytálló volt az az 1-2 eft amit említesz. Most már nem. Számomra tényleg kényelmetlen 10-en ezer ft aprót tartani az autóban, vagy bárhol, egyszerűen nem szeretnék. De megoldom a jövőben máshogy, A zónában a parkolásra napi +15 eft a munkadíj ami az ajánlaton külön tételként szerepel és szarok a díjfizetésre, majd hétvégén egy összegben átutalom a büntiket. Ha ez nem tetszik az ügyfélnek, nem megyek a belvárosba, ezernyi helyen van még munka és nekem is kényelmesebb.

A személyeskedésbe pedig nem mennék bele, nem arra való, hogy megkülönböztesd magad a saját szokásaiddal bárkitől.

2023. júl. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
67%

" Mint írtam, mikor még fele vagy harmad ennyibe került a parkolás, akkor helytálló volt az az 1-2 eft amit említesz. Most már nem. Számomra tényleg kényelmetlen 10-en ezer ft aprót tartani az autóban, vagy bárhol, egyszerűen nem szeretnék. "


Csak idezni tudom az elozo hozzaszolot: "Csak azt nem tudom, aki nem így él, az hogy érte meg a felnőttkort." 😁


Tartasz magadnal 1-3 ezret, ha elfogy, otthon tankolsz majd kovetkezo nap.

2023. júl. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Amúgy mostanában csak motorral járok, ezek a parkoló automaták elfogadják a papírpénzt? Mert nekem nem világos, hogy apró alatt a vasat értitek, vagy az 500-1000-2000 bankjegyet.
2023. júl. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Nem fogadja el a papír pénzt, ezt mondom.


#17 Nem tankolgatok, nem váltogatok, majd az ügyfél kifizeti egy kis plusszal.

2023. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
#19 Ja, az úgy más. Nekem az 1-2 ezer az "apró", nem azért, mert gazdag lennék, hanem mert a készpénzes meló meg a bankautomata nem azt ad.
2023. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!