Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik az autó adásvét...

Hogyan működik az autó adásvételi szerződés?

Figyelt kérdés

Ha megírjuk az adásvételit és leadjuk - leadom, akkor onnantól nekem már nincs a nevemen az autó? (Még sosem csináltam és félek hogy a nevemen marad, ha nem adja le az ő példányát vagy ilyesmi.

Szóval légyszi help srácok


2023. júl. 26. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, onnantól kezdve kötelezve van a vevőd, hogy átírja 15 napon belül. Ha esetleg nem írná át, majd megkeresik az adás-vételi alapján.

Bár egy pl budapesti parkolócéget nézve, nekem még úgy se nagyon akarták elengedni a bírságot, hogy a vevő parkolt, és volt: adás-vételi, határozat a kivonásról a kormányablaktól....

Szóval olyan is van, hogy neked van igazad egyértelműen, aztán mégis letámadnak.

Ez Magyarország...

2023. júl. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha az adásvételivel elmész egy kormányablakhoz és lejelented. Nekem a szüleim adták el egyszer az autót amit a nevemre vettek évekkel azelőtt (hosszú sztori) és jó fél év múlva jött nekem az önkormányzattól a levél az adó kivetéséről. Akkor mentem el kormányablakba elintézi az átjelentést.
2023. júl. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A vevőnek és az eladónak is be kell jelentenie a tulajdon átruházást a kormányhivatalnál. Az adásvételire órát és percet is írj, ha a vevő hazafelé felmenne az autópályára vagy belemenne egy traffiba, azzal tudod bizonyítani, hogy már nem téged terhel a bírság.
2023. júl. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Leadod". Bejelented hogy eladtad, így lekerül a nevedről és kész. (Biztosítónál is)
2023. júl. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a hármas is írta, az eladónak is be kell vinni az okmányirodába az adásvételi szerződést, ahol iktatják az autó eladását, azzal védi is magát az eladó, ha rajta követelnének valamilyen bírságot az aladás utáni dátummal.

Amennyiben elmulasztja a bejelentést, érhetik kellemetlenségek, ha a vevő nem íratta nevére az autót, és úgy gyűjtött be valamit (gyorshajtás, tilosban parkolás, illetéktelen autópálya használat)

Az esetek többségében a vevők is at előírásoknak megfelelően átiratják az autót, az eladónak még fizetési kötelezettsége sincs, de érdeke, hogy jelentse a tulajdonosváltást.

2023. júl. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha elment az autó, irány a biztosító és az okmányiroda.

Mindkét helyen igazolást kapsz arról, hogy bejelentetted az eladást és ezzel kész.

Szinte naponta lehet olvasni az eladott autó utóéletével kapcsolatos rémtörténetekről, nem fontos minden marhaságot elhinni.

Nem kell nyomozni, telefonálni, neten lekérdezni stb.

Az adásvételit és az említett két visszaigazolást kell megőrizni, ezen kívül semmi egyéb feladatod nincs.

2023. júl. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!