Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha adósság fejében kapok egy...

Ha adósság fejében kapok egy autót, adásvételi szerződéssel, azt el tudom adni azonnal kereskedésben anélkül, hogy előtte rohangálnék átiratni? Vagy hogyan működik ez?

Figyelt kérdés
Mivel kölcsön adtam valakinek, aki nem tudja rendezni, így átadja nekem az autóját, de nekem azonnal kellene a pénz, amivel tartozik. Mondtam, hogy próbálja meg összeszedni, de nem tudok várni, mert délután szükségem van az összegre. Mi a menete annak, hogy azonnal értékesítsem az autót egy kereskedésben?
2009. jan. 13. 11:17
 1/3 anonim válasza:
100%
Ha van adás-vételi szerződés, de nincs lezongorázva az okmányirodában, vagyis nem került a nevedre hivatalosan, akkor nem adhatod el, mert nyilvántartás szerint még annak a nevén van, akitől kaptad a követelésedért cserébe. És más nevén lévő autót nem adhatsz tovább. Bár az autókereskedések sok mindent el tudnak már intézni, talán fel kellene hívnod egyet, és tőlük megkérdezni. Illetve azt az adós is megtehette volna, hogy eladja kereskedésnek az autót, és az árából kifizet téged. Ez így kicsit bonyolultabb lesz most, ha először a nevedre kell íratni az autót, mert abból ma délután nem hiszem, hogy lesz akár egy fillér is. Sok sikert!
2009. jan. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%

Ez lehetetlen,talán még akkor is, ha már a saját neveden lenne az autó.


Ha kevesebbel tartozik, mint az autó beadási ára, menjetek el együtt egy kereskedőhöz, és ő adja el, a pénzt meg azonnal adjá át neked.

2009. jan. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

"Bizonyos" autókereskedések meghitelezik az autót azonnal. Az autó értékének a kb. 30-50%-át azonnal átadják kp-ben, melyet egy-két hónap alatt kell visszafizetni, havi 5-10%-ra. A kp átvételekor egy üres adás-vételit is aláír a tulajdonos, leadja a kulcsokat, törzskönyvet és az autót is.

Így kap két hónapot az adósod arra, hogy a pénzt összeszedje, és a kocsija is megmaradjon. Valamint te is a pénzedhez juthatsz.

2009. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!