Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megveszek egy használt...

Ha megveszek egy használt autót ami utána egyből mozgásképtelen lesz úgy, hogy el se hoztam még eladótól akkor ezen hiba javítása őt terheli?

Figyelt kérdés

Ford Mondeo autóról van szó, napi használatban volt legalábbis azt mondta, megvettem és konkrétan mikor elakartam hozni tőle nem indult be a motor, erre kiderült, hogy több probléma is van ami több százezer forintos javítást hozott magával..


Most ő azt mondja, hogy használt autó ez van, de ez így normális? Hirdet egy napi használatban lévő autót, ki is próbáltuk akkor valóban nem volt gond, majd aláírtuk adásvételit és elmentem érte feleségemmel és akkor nem indult be az autó, konkrétan át kellett húzni a szerelőhöz (ebben segített).. és most nem akar fizetni..


Csak én gondolom azt, hogy ez nem normális?? Vagy szándékosan vert át, de még ha nem is akkor is úgy adta el, hogy rejtett hibás nem?


2023. júl. 28. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Átnézetted ? Ki lett fizetve a roncs , ha át volt nézve alaposan nincs ez a felesleges futott kör . Lehet perelni fizetesi meghagyással hogy fizesse ki a vételárat perköltséget közjegyzői fizetési meghagyással stb . A verda maradjon eredeti állapotban be javitsa senki .
2023. júl. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak, hogy nem roncsként volt árulva, hanem napi használatban lévő autóként. Nyilván nem annyit fizet az ember egy "roncsért" amire tudja, hogy költeni kell sokat, meg egy napi használatban lévő autóra aminél az alap dolgokat elvégzi az ember és megvan.
2023. júl. 28. 20:00
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindegy , kimaradt az átvizsgálás . Legközelebb friss eredtvizsgát és szervízes állapotfelmérést kérsz az utóbbit te állod . Ez van, de hibáztál, 20-30 ezret megér egy ilyen művelet . Kifogott egy naív embert és rácsesztél. Per nélkül nem megy , ügyved felszólitja rendezze a dolgot bíróság nélkül vagy hivatalos úton sokkal többet fizet .
2023. júl. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem indult,oda se kellett volna adni a pénzt, adásvételit még széttépni.

Ez elég lúzerség volt.

2023. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Már odaadtam neki a pénzt, ő meg nekem a kulcsokat és akkor nem indult..
2023. júl. 28. 20:19
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

Rejtett hiba, neki kell bizonyítania, hogy nem volt az, de ahhoz ügyvédi felszólítás kell.


Egy ügyvédi felszólításra rákölthetsz némi pénzt, hátha megijed, és visszaadja a pénzt. Ha nem, akkor pereskedni kell, de az pénz és idő.

2023. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6: mármint akkor kell neki bizonyítania, ha kereskedőtől vetted, ha magánszemélytől, akkor megfordul
2023. júl. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Spóroltál az előzetes átvizsgáláson? Akkor így jártál. Vakon nem veszünk autót.
2023. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Tehát én vagyok a szemét mert elhittem amit mondott? Ha majd ellopják az autódat akkor így jártál mert nem láncoltad le a földre.
2023. júl. 28. 21:05
 10/15 krwkco ***** válasza:
0%

Használt autóra is van garancia. Ha a rejtett hiba már a vásárlás időpontjában is fennállt. Ami itt nyilvánvaló.

Nem számít, hogy az eladó tudott-e a hibáról vagy sem. És rejtett hibának számít minden, amiről nem várható el, hogy a laikus vásárló felismeri.

De ha pénzt akarsz látni, amik csökkentik a veszteségedet, nagyon szabályosan kell eljárni és még úgy is elhúzódhat az ügy.

2023. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!