Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri drágább benzint tankolni?

Megéri drágább benzint tankolni?

Figyelt kérdés

Mármint nem anyagilag, hanem tényleg jó az autónak?

5 éves kisautóm van, kollégám mondta, hogy máshol tankoljak, mert fiatal autó, hosszú távon megéri.



2023. júl. 30. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha azt mondta akkor megéri.
2023. júl. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a drágább benzin alatt a 100-as, E5 benzint érted, akkor egy 5 éves autóba nem feltétlenül éri meg. Azok már bőven fel vannak készítve az E10-re, azt nèzve, hogy minimum 40Ft/l-el drágább a 100-as, jelentősen nagyobb a kiadás.


Nem napi szinten hasznàlt autókba szokták inkább javasolni, jobban bírja az E5 a tárolást, ill. azoknak is jobb választás akik évente csak pár ezer km-t autóznak, ott nem olyan jelentős a többlet kiadás.


A 100-as benzin csoda adalékai elvileg csökkentik a súrlódást, motort tisztítanak, meg jobb a fogyasztás vele, de ez az "elhiszed és kész" kategória nálam, én semmi változást nem tapasztaltam a 100-as benzinnél sem, pedig szoktam sűrűn tankolni, az enyémbe nem ajánlott az E10.

2023. júl. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából nem típust mondott, hanem hogy jobb a Shell meg az ÖMW, mint a kisebb kutak.
2023. júl. 30. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

nagy penge a kollégád


Mindenképp hallgass rá, mindenben:DD

2023. júl. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem így.

Igazából ez alap, hogy ne valami eldugott, nevenincs kis kútra járj tankolni, de a nagy nevek közül, pláne a Shell, meg az ÖMV pont talán a két legnevesebb márka.

2023. júl. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 5 éves az autóm, igaz dízel, de ez most lényegtelen. Korábban új korától mindig Shell, vagy OMV kúton tankoltam. Nem márkahűség miatt, egyszerűen ezek estek útba.

Most máshol lakom. Itt Orlen van, gyakorlatilag 2 percnyire a házamtól. Shell is ban, jó 6-7 km-re, OMV meg csak a város túlsó végén. Ekkora kitérőt nem teszek, csak azért, hogy ott tankoljak. Ráadásul az Orlen rendszerint jó 8-10 Ft-tal olcsóbb is. Jó, nem ez a pár száz forint vágna földhöz egy teletanknál...

A lényeg, a modern dízel állítólag nagyon érzékeny az üzemanyagra. Már bő fél éve itt tankolok, az olcsóbb kúton. Az ég világon semmi változást nem vettem észre. Nem szaladt szét a ménes, nem fogyaszt többet az autóm és nem is romlott el tőle. A szabványt így is teljesítenie kell.

2023. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2023. júl. 30. 18:50
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Saját példa. Alfa Romeo 147 GTA 3.2 v6 a lelkem gyenge 250 pacival. 95-ös benzin lett bele tankolva (egyetlen egyszer mikor még 480-ért lehetett és a 100-as 700 körül mozgott de meg is bántuk) mentünk vele egy erősebb kört és valami borzalmas hangja volt mondhatni olyan volt mintha kopogna. Megijedtünk de amint 100-as lett bele tankolva megszűnt a jelenség hibakód nincs és gépre dugva sincs semmi. Tehát úgy gondolnám hogy van amelyik autónak nagyon nem mindegy mit tankolsz bele
2023. júl. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na most máshol tankoltam és nekem számolja, mennyi utat lehet még megtenni az autóval, sokkal kevesebb üzemanyagot evett. A hangja is más. Automata kúton voltam előtte és hangos volt a motor. Most jobb a hangja. Akkor nemcsak beképzeltem.

Köszönöm a válaszokat

2023. júl. 31. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!