Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régebbi motorok jobbak mint...

A régebbi motorok jobbak mint az ujak?

Figyelt kérdés
csak azért kérdezem mert nem értek a motorokhoz és sokkal tobb régit látok.

2023. júl. 31. 16:06
 1/7 veterán vas ***** válasza:
78%
Én sem értek hozzá, de az köztudott, hogy "régen minden jobb volt" 😜
2023. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Régen amelyik cég egy kicsit is adott magára, az minden gyártmányát a lehető legtartósabbra csinálta.

Manapság meg minél kevesebb anyagból, minél többet eladni és minél drágábban.

Az a jelszó, hogy soha nem fogják megvenni az újat, ha nem megy tönkre a régi.

2023. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De ez igaz autókra is.
2023. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A pincémben a 30 éves villanykörtéim ma mai napig is használatban vannak.

Ahogyan a 29 éves Mercimen sem romlott még el semmi (a kopókon kívül).

2023. júl. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó jól összefoglaltad a lényeget! De pontosan erről van szó. Legutóbb azt mondta nekem egy szerelő, hogy a kétezres évek közepéig volt autó gyártás.
2023. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Koaxk Ábel ***** válasza:

Szerintem ez így egyértelműen nem jelenthető ki!


Vannak motorok amik pl kifejezetten az idővel lettek jobbak típikus példa a VW EA888-as motorjaira!


Aztán volt olyan is, hogy az új rosszabb lett pl a BMW M47 motorkód után N47-re váltása.


Mondjuk a kérdés itt attól is függ mekkora időintervallumot tekintünk réginek.


Ja most nézem, hogy te konkrétan motorokra vagy kíváncsi, ezen átsiklottam, de attól függetlenül az autókra amit írtam igaz és feltételezem a motorgyártásnak is voltak jobb és rosszabb pillanatai!

2023. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
itt most motorKERÉKPÁROKRÓL van szó, és nem autó-motorokról. A motorok (motorkerékpár) a mai napig tartósak, muszáj is mivel rohadt nagy stressznek vannak kitéve, mármint a sportmotorok, a többi meg kb ugyan az a technika, csak akik túramotort vezetnek ordít róluk hogy 40+-évesek és tutyimutyik, azoknak a motorjai még jóval többet is elmennek. Egy zx4rr 16 ezret forog, és az még nem a piros zóna. És ezt így is tervezték, 400-as sportmotor. Akkor gondold el mekkora terhet kap az a motor, és nem xarja össze magát, míg egy régi amúgy is low budget autót (mondjuk egy mk1-es skoda fabia) ha pár percen át elkezdesz pörgetni utána minden nyűgje lesz... "régen minden jobb vót" a nagy lóphaszt, csak mindenki csóró és senki se vesz újat, senki se a saját tapasztalatát mondja hanem a valakinek a valakijének a valakijének a szomszédjának a dédunokája mondta alapon
nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!