Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kipufogószelepes,membrános,tur...

Kipufogószelepes,membrános,turbós,kompresszoros,befecsken dezéses, gázos,dízel Simson?Látott már ilyeneket valaki,esetleg csinált?Melyik beavatkozás a legegyszerűbb?

Figyelt kérdés

2023. júl. 31. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Kipufogószelepeset nem nagyon szoktak csinálni, mivel nem túl sok értelme van egy Simsonon.


Membrános Simson már majdnem mindegyik kihegyezett tuning példány Németországban és itthon is. Ez az úgymond legegyszerűbb mindközül, mivel ez ki van találva, csinálnak ilyet, viszont drága.


Turbót nem raknak nagyon 2 ütemű motorra, kompresszort sem láttam még, de nem hiszem hogy túl sok értelme lenne egy Simsonon.


Befecskendezésest még nem láttam, viszont ha valaki energiát szán rá, meg tudja oldani, ehhez viszont külön ECU ra lesz szüksége.


Gázos szintén. Dízel Simsont még nem láttam csak négyüteműt, az viszont műkődött és elvileg elég jól.

2023. júl. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Befecskendezéses Simson létezik, egy időben árultak hozzá targonca adagolóból kialakított DIY kitet ami az S50-es blokk kuplung ablakáról kellett meghajtani.


Egyébként ECU-t azért nehéz csinálni, mert nincs olyan lambdaszonda ami kibírná az olajat, ráadásul egy AC szivattyúra is szükség lehet ehhez. Az a baj, hogy ezeknek fizikailag nincs elég hely a motoron. Egy S50/51 légszűrő dobozában még csak csak de egy Star oldallemezi alatt biztosan nem fér el, egy Schwalbe burkolata alatt pedig a karbinak is alig van hely.


De ECU-nak egy Aruino is megteszi, szóval nem az a problémás.

2023. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!