Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak nekem tűnik úgy, hogy a...

Csak nekem tűnik úgy, hogy a 2008 körüli VW-kben jobb minőségű a hangrendszer, mint az újabbakban?

Figyelt kérdés
Eddig csak Passatnál és golfnál vettem észre, mindkettő 2008as, hogy a gyári fapados hangszóróik szebben szólnak, mint a modern drága mercik és bmw-k. Pedig azokban csak két kis alap sztereó hangszóró van az ajtókban, nem ilyen modern Bose, meg mittudoménmilyen spéci kütyük, stb. Persze lehet, hogy ez csak az én egyéni ízlésem.

2023. aug. 2. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Ebben semmi meglepő nincs. Minél újabb valami, annál jobban látszik a fillérb@szás.
2023. aug. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

A zenei hallás elég szubjektív, elképzelhető hogy amit te jónak tartasz, valójában nem jobb. Azért egy mai prémium autóban a gyári extra hangrendszer nem szól olyan rosszul, sokkal jobbak mint 20 éve. Aki a semleges, természetes hangzást szereti, annak az alapból loudnesses hangképre hangolt rendszerek (mindegy hogy autó vagy pl. házimozi, hifi) hangja nem tetszik, másnak pedig pont a V frekvenciamenet okozta "dögös" hangzás jön be.

Illetve még valami, amitől talán levegősebbnek hathat egy 15 éves Volkswagen hangja egy 2020+ prémium autóhoz képest. Az ajtó. Egy Passatnak azért jó nagy ajtaja van, 15 éve kevésbé tömték teli minden szarral az ajtót meg a kárpitot mint ma, egyszerűen több benne a hely/levegő. Ahhoz hogy egy hangszóró kifussa magát térfogat kell mögé, ami egy bizonyos szintig minél nagyobb, annál jobb.

2023. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%
Van egy 2000es évekbeli audim, meglepően baromi jó a gyári zene benne, ugyanitt az új középkategóriás kocsi a bose hifivel semmivel nem szól jobban. De viszont az új prémiumokban brutál hangtechnika van, új bmw-ben a harman full hangerőn(az már elviselhetetlenül hangos) a legmélyebbtől a legmagasabbig kristálytisztán szól.
2023. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Rossz a hallásod inkább.
2023. aug. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!