Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alfa Romeo 166 vagy Peugeot 607?

Alfa Romeo 166 vagy Peugeot 607?

Figyelt kérdés

Alfa Romeo 166 2.4 JTD

Peugeot 606 2.2 HDI

2006 körüli évjárattal melyik autót vennétek?



2023. aug. 9. 13:07
A kérdező szavazást indított:
Alfa Romeo
Peugeot
15 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegy. Legyen egy jó autószerelő a közelben.
2023. aug. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Egyiket sem. Bár ismerősömnek van 166. Szerintem baromi jól néz ki, belül is odab@sz, de szívott előtte a 156al is. Ehhez viszont alig van alkatrész és aki ért is hozzá. Én arra szavazok.
2023. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Peugeot 607-et semmiképp ne vegyél szerintem, legendásan rosszul sikerült modellje ez a Peugeotnak. Amilyen jó volt a 605, olyan pocsék lett a 607. Az Alfa nem rossz autó, de korából és Alfaságából adódóan érdemes sok pénzzel készülni a fenntartására. A 2.4 JTD motorral érdemes vigyázni, abból nagyon nem mindegy melyik verziót veszed, van amelyiknél garantált a hengerfej csere, várólisták vannak erre bontókban. Inkább érdemes keresni egy 2.0 TS vagy 2.0 V6 TB-t, azok kevésbé problémásak.
2023. aug. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2.4 jtdbol a 10 szelepeset vedd ha nem akarsz hengerfejeztetni
2023. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
607-el inkább csak elektronikai gondok vannak, de alapvetően a hajtáslánc a V6 dízelt kivéve egy kifejezetten jól sikerült konstrukció.
2023. aug. 10. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%

Mindkettőről elmondható, hogy semmiképp nem az ésszerűség választottjai. A Peugeot-ra elektronikai problémák jellemzőek, maga a 2.0 és 2.2 HDI motor egyébként tartós, ha kicsit oda van rá figyelve, viszont a nagyobb gond - és ezt saját tapasztalatból mondom - nem annyira jó autó, mint amennyire szívás tud lenni fenntartani, semmilyen szempontból. A beltere nem igazán luxusautós, a vezetési élménye sem, igazából csak a mérete és a költségei azok.


Az Alfa Romeot venném, mert az legalább egy valódi Alfa Romeo. Jól néz ki, élmény vezetni, és a 2.4 JTD egyébként szintén jó motor tud lenni ha az ember nem ridegtartásra veszi. Problémái természetesen vannak bőséggel - Alfa Romeo -, de legalább meghálálja azzal hogy tényleg jó és hangulatos autó.

2023. aug. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Autód volt már? Szerelők van a családban? Keresel sok pénzt? Sok pénzt akarsz költeni a fenntartására?
2023. aug. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem mindenkinek a megbízhatóság és a könnyen szerelhetőség a legfontosabb. Nekem igen, de nem zavar ha valakinek nem. Egyébként az alfa tényleg szép.
2023. aug. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

8as, észrevettem, szerintem ezért is tart az ország ahol tart, az autó státus szimbólum, és ez sok mindent jelent.

Ezeket az autókat nyugat európában ujjonnan tehetős orvosok, ügyvédek, cégvezetők vásárolták, majd ide kerültek a balkánra, és huszonévesek költik rájuk a gatyájukat ahelyett hogy értelmes dolgokra fordítanák a pénzüket, ez az, ami szomorú. Amúgy igeny az alfa szép is legalább, de csak hétvégi utazó autónak venném ha annyi pénzem lenne hogy nem számít ha 2 millió áll benne.

2023. aug. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
8as vagyok, amúgy én meg a teljesen jól működő, de 19éves nissanomat állítanám vissza gyári állapotra. Imadom a megbízhatóságágát. Bár én nem akarok se felvágni se önkifejezni. De értem, hogy mit mondasz 9es.
2023. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!