Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért félnek annyira az...

Miért félnek annyira az emberek a magas km-től?

Figyelt kérdés
200-300 ezer km-t futott autónál már problémáznak, pedig elmennek az autók 1 millió km felett is

2023. aug. 12. 13:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
15%
Mert a mai autók motorjai nem ennyire vannak tervezve. 2-3 ezernél már csipegetheti az olajat, jöhetnek elő sorban a drága javítások, turbó, DPF, BMW-nél egy lánccsere, ami millió közeli tétel stb, rosszabb esetben jön a motorgenerál aminek költségét mindenki szeretné megúszni.
2023. aug. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%
Én magas emberektől félek.
2023. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%
mert 200 ezernel mindent kell cserelni, ezert adjak el a sok audit meg bmw-t 200 ezer elott
2023. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Elmennek persze, szó se róla. Csak ugye nem mindegy, hogy közbe mennyi pénzt emészt fel, valamint bizonyos típusoknak nem egyszerű a szerelése/karbantartása/alkatrész beszerzése. Egy modern autónál mire belerakod az 1milliót addig a kasztnin kívül mindent kikell cserélni nagyon nagy valószínűséggel. Viszont egy ismerek egy kettes golfot 1.5 millió km-el. Tehát ugye ma azért gyártanak autót, hogy fogyjon, régen azért gyártották, hogy legyen meg persze volt egy átmeneti időszak is. Na szóval a golf a mai napig használatban van és már 4x volt fúrva a motorja. Elég sok minden gyári még a motorrtérben és még mindig megy.
2023. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
A 3-nak igaza van.
2023. aug. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%
Mert a 4esnek nem?
2023. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
309e van most a CR-dízelemben és nem rettegek. Eddig egy nagyobb tétel volt, amit cserélni kellett rajta, bár ez motortól független: az első lengéscsillapítókat. Ez 3 éve 300.000Ft volt, mivel nem egyszerű teleszkópok vannak alatta, hanem adaptív, elektronikus vezérlésűek. De attól sem félnék, ha a turbót, injektorokat fel kellene újítani. Ennyi megtakarításom bőven van. Megcsináltatom és tudom, hogy jó darabig megint nem kell vele foglalkozni. Ha meg eladom most, semmivel nem vagyok beljebb. Az árán egy haszonló korú, hasonló futású, lutri másikat tudnék venni.
2023. aug. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem mindent kell cserélni csak olajat 10 ezrenként a 30 ezer helyett. Akkor elmennek 3-400 ezret bármi baj nélkül.
2023. aug. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7es! Ha van pénz, akkor neked nem releváns a kérdés. 8as, hallottál például a prince motorokról?
2023. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Ha van pénz, akkor neked nem releváns a kérdés."

Eszembe nem jutott volna úgy autót venni, hogy egy váratlan meghibásodást ne tudjak bármikor megjavíttatni és emiatt a kert végében kellene letámasztani az autót. Ez azt jelentené hogy nem tudom fenntartani. Ekkor az árát inkább buszbérletre költöttem volna.

De ha a kérdést nézzük, 200.000 km alatt sem garantált, hogy soha semmire nem kell költeni az autóra, csak olajcsere meg tankolás. Főleg a mai autókra igaz ez. Ezt úgy értem, hogy nem kell nagy dolgokra gondolni: egy ledes fényszóróban bedöglik az elektronika: komplett csere, különben nem megy át a műszakin. Még akkor sem ha tökéletesen működik, de hibát jelez vissza. Ez kapásból sok százezer forintos tétel.

2023. aug. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!