Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kigyulad a műszerfalon az...

Ha kigyulad a műszerfalon az olajcsere szükséges jelzőlámpa, hány km-t lehet még menni a kocsival? Suzuki Vitara 2017

Figyelt kérdés

2023. aug. 16. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Városi használat esetén olajcserék között 10 ezer kmnél többet ne menjél(vagy 1 év), viszont csak autópályás használat esetén akár 15 ezer kmre is kitolhatod(vagy 1 év). Nem tudom hány km után villan fel a te autódon. Persze ezek csak akkor, ha azt akarod, hogy sokáig jól működjön a motorja.
2023. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Barnabas333 ***** válasza:
52%
Én sokat nem mennék vele úgy, inkább vennék olajat és rátöltenék mielőbb.
2023. aug. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%

Több tízezret elmegy még, mielőtt letérdelne a motor.


Ha nem szeretnéd, hogy csökkenjen a motorod élettartama, akkor amint lehet cseréld az olajat.

2023. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Barnabas333 ***** válasza:
21%
1,3-as nem tudom miről beszéltek, de nekem egy szerelő azt mondta ha kigyulad az olajszint jelző lámpa, bőven a minimum alatt van már a motorolaj mennyisége a stab pálcánál, ti meg rátöltés nélkül ajánlájátok a sok 10ezer km-t...Érdekes. Vagy ez nem az a jelzőlámpa, hogy kevés a motorolaj?? Mert én csak olyat ismerek.
2023. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én sem értem az 1-est, 3-ast.
2023. aug. 16. 13:44
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az olajcsere szükséges lámpa és az alacsony olajnyomás jelző lámpa teljesen más. Ha ennyire nem tudjátok mi micsoda, miért válaszoltok? A kérdező "olajcsere szükséges jelzőlámpa"-t ír, ami azt jelenti, itt az ideje lecserélni az olajat, mert vagy a km vagy az idő amióta resetelve lett a lámpa letelt. Semmi más célja nincs, csak nehogy elfelejtsd az olajcserét. A kérdező sem tudja mit akar akkor mi honnan tudjuk?
2023. aug. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

De tudom mit akarok, ezt jelzi ki az enyémnek a műszerfalja most, amit ebben a videóban is:


https://www.youtube.com/watch?v=BZ0PBsivyxc

Change engine oil


Ezután hány km-t lehet még megtenni?

2023. aug. 16. 14:10
 8/17 anonim ***** válasza:

#3-as válaszban leírtam.


Ha alacsony az olajnyomás, akkor viszont azonnal állítsd le a motort.


De ez általánosan igaz, hogy sárga lámpával mehetsz a szervizig, piros lámpával azonnal állj meg.

2023. aug. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#7 Akkor miért írtad az #5-t? Attól függ a válasz, mikor volt legutóbb resetelve a lámpa. Mikor volt legutóbb olaj cserélve? Mennyi ideje és hány km telt el? Ha megvannak ezekre a kérdésekre a válasz, ott van a te kérdésedre a válasz a #1-ben.
2023. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tavaly augusztusban volt, azóta pedig csak 2500 km-t futott az autó
2023. aug. 16. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!