Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Holnap fogok vizsgázni elsőseg...

Holnap fogok vizsgázni elsősegélyből. Hogy zajlik egy ilyen vizsga?

Figyelt kérdés
2023. aug. 16. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy készültél, ha ez nem világos számodra...?!
2023. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Bemész, kitöltöd a papírt, kapsz egy sorszámot, ha hívnak akkor kettesével mentek be, stabil oldalfekvésbe teszitek egymást, utána húztok tételt, felváltva újraélesztitek az ambu babát, elmondjátok a tételt, aláírtok, megkapjátok a kártyát, a viszontlátásra. 5-10 perc.
2023. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 krwkco ***** válasza:
92%

Ahogy 2-es írja.



" felváltva újraélesztitek az ambu babát"

De ez keveseknek szokott sikerülni. Mert az a bábú sosem szokott életre kelni.

( Ha szabad egy kicsit humorizálni és ezt senki nem veszi sértésnek. :-) )

2023. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Az én időmben (nem tudom ma is így van-e) tételt kellett húzni. Elmondtad amit tudsz róla. Ha volt gyakorlati vonatkozása a tételednek, megmutatod hogy csinálnád. Esetleg belekérdeznek. Ennyi. Az egész nem több 5-10 percnél.

Azért ne egy akadémiai nagydoktori székfoglalóra készülj!

2023. aug. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2. Koszonom. Csak nagyon izgulos tipus vagyok, es sokszor van, hogy leblokkolok.

Amugy minden megvan, már csak az elsosegely hianyzik. De a vezetesnel is vegig remegett a kezem, felre kellett allni, mert nagyon raparaztam….

2023. aug. 16. 16:18
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Stabil oldalfekvést nálunk nem is kértek csak az újraélesztés meg a tétel, az újraélesztést nagyon komolyan vették de a tétel már semmi
2023. aug. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

"De ez keveseknek szokott sikerülni. Mert az a bábú sosem szokott életre kelni."


A bábúnak nem is az a célja, hogy életre keljen, hanem hogy bemutassák rajta a technikát. Biztosan van olyan bábú is, ami a szíverrést is imitálja a rákötött EKG-n keresztül, de azt magyar vállalkozás nem fizeti meg, abban biztos vagyok.

2023. aug. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7#

A bábu oldalán van egy mérő skála, ami mutatja, hogy a műveletet megfelelően végzi-e az illető.

Más kérdés, hogy arra figyelnek-e a vizsgáztatók, vagy a gyakorlások során elmondta-e az oktató.

Nálunk is csak akkor került szóba, amikor a sokadik gyakorló is csak simogatta a bábut, akkor mutatta az oktató, hogy ott van a skála, olyan erőkifejtéssek kell nyomi, hogy a muatató kellően kilendüljön, és az bizony komoly fizikai munka, amitől ki lehet fáradni, a simogatás semmit nem ér, viszont a túl erős nyomástól eltörhet a csont.

Az egész oktatásnak a lényege az újraélesztések gyakorlása, amire jó esetben soha nem lesz szükség, de életmentő lehet, és nem kizárólag a közlekedéssel kapcsolatosan.


Az elsősegély vizsgán nem nagyon van idő izgulni, 5 perc alatt lezajlik a legtöbb esetben.

2023. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Neked remeg a kezed, hogy vezetni se tudsz, és úgy forgalmi vizsgáztál le, mást meg megbuktatnak, mert nem húzódik eléggé balra az egyirányú utca végén...

Jó lenne kicsit egységesebb vizsgáztatás...

2023. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én 2022. januárban voltam vizsgázni.

Nagyjából amit előttem írtak: sorszámot kaptunk, kettesével kellett bemenni. Tételt húztam (én nem láttam, hogy mit), elkezdtem a bábun egy újraélesztést csinálni,(közben a társam (idegen) is tételt húzott), majd mivel ez szuperül ment (nem kellett végigcsinálni, csak a lépéseket elmondani), jött két kérdés.

Az egyik olyan, hogy XY baja van, hogyan kell kezelni, a másik pedig a szituációs, ez meg az történt vele, ilyen tünetei vannak. Mi baja? Mit csináljak vele?

Mindkettőre válaszoltam, majd a társam következett: bemutatta rajtam a stabil oldalfekvést, kérdeztek tőle kettőt, válaszolt és már kaptuk is a sikeres vizsgát igazoló papírt és mehettünk haza. Ha azt mondom, hogy másfél percig voltunk bent még lehet túl is becsülöm. Tételhúzással, igazolással együtt.

2023. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!