Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítványnál...

B kategóriás jogosítványnál az elsősegély vizsga letételéhez kötelező elvégezni előtte a tanfolyamot, vagy csak simán elmehetek rögtön vizsgázni is?

Figyelt kérdés

2022. jan. 30. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Hát mivel az oktatást az iskola adja (legalábbis nálam így volt, nem tudom ez általános-e, vagy hogy azóta változott-e), nekik fizetsz, ezért kizártnak tartom, hogy csak úgy elengednék. Max talán akkor, ha az oktatást ugyanúgy kifizeted, csak nem jelensz meg.
2022. jan. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Kötelező. Kivéve talán ha egészségügyi végzettséged van alapból.
2022. jan. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgához nem kötelező a tanfolyam.


Persze ha az iskolával kötött szerződésedben szerepel, hogy részt veszel az ő elsősegély tanfolyamukon, akkor mondhatjuk, hogy "kötelező".

2022. jan. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

"A közúti elsősegélynyújtó vizsga előtt kötelező tanfolyamon részt venni.

TÉVHIT, mert a vizsgán bárki részt vehet, akinek van érvényes arcképes igazolványa (diák, személyi, útlevél, stb.) és befizette a vizsgadíjat (esetleg mentesül a vizsgadíj befizetés alól). A vizsga nem tanfolyamköteles."

[link]

2022. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
#4 De ez nem veszi figyelembe azt, amit #3 mondott. Ez általánosságban beszél, míg a kérdés konkrétan a jogosítványszerzés folyamatára vonatkozik, ahol szerződés szerint biztos vagyok benne, hogy kötelező. Nem a jogszabályok követelik meg, hanem az iskola.
2022. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező hozzá a tanfolyam, de én erősen ajánlom. Most pénteken vizsgáztam, előtte 10 nappal voltam tanfolyamon. Körülbelül mindent ott tanultam meg, és így nem kellett utólag összeszedni a dolgokat. Utóbbi már csak azért is nagy előny, mert egy-két év leforgása alatt rengeteg dolog változik, a tanfolyamon pedig mindig a legfrissebbet adják át neked. Én a Vöröskeresztnél végeztem a tanfolyamot.
2022. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem voltam előtte tanfolyamon, de én előtte versenyekre jártam évekig elsősegélyből. Vizsgázni mentem csak el. Ha semmi fogalmad nincs róla, akkor inkább menj el egy tanfolyamra, de kötelezőnek nem kötelező.
2022. jan. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem minden autósiskola kötelez tanfolyamra (pl. webjogsi sem), a vöröskeresztnél magamnak kellett elintéznem, hogy én szeretnék, de nem volt kötelező
2022. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!