Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a két alkatrész...

Mi a különbség a két alkatrész (ECU) között?

Figyelt kérdés

Motorvezérlő (ECU) egységet szeretnék cserélni az autómban (Audi A6 1998). A 7zap alkatrészkatalóguson utánanéztem az alkatrész cikkszámának, ehhez az autóhoz két egységet ad ki, számozási eltéréssel. A két alkatrész leírása: ( www.kepkuldes.com/image/DfhpLu )

Eltérés tehát a: DX <-> AX, F >> 4B-W-080 000 <-> F 4B-W-080 001>>, 4B0 907 557A <-> 4B0 907 557B, (a dátumot a végén nem tudom értelmezni). Mit jelentenek ezek az eltérések? Mi az a MOTRONIC?

A motorkód stimmel (AEB), váltókódot (DRF) kell figyelni?

Mindegy, hogy az A vagy a B kerül bele? Jelenleg a B van benne, de szerintem már cserealkatrész, mert a kábelek fekete szigetelőszalagal vannak összekötve.

Ja és miért nem kapható ECU újonnan? Bontóból kell szednem? Az nem egy életbiztosítás.



2023. aug. 17. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ritkán van annak baja, de pixelfix javítja, ha talál hibát.
2023. aug. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Célszerűbb javítani?
2023. aug. 17. 01:13
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha toldozva-foltozva vannak a kábelek, akkor miért feltételezed, hogy az ECU a szar?


"miért nem kapható ECU újonnan"

Hát talán mert 25 éves az autó. Az ECU nem olyan mint egy lengőkar szilent, hogy kiadható más cégek számára, hogy utángyártásban letermeljék. ECU-ból csak gyári van és csak gyári lehet. A gyár meg nyilván nem fog 25 év után is egy roppant drága alkatrészt gyártani, amit kb. SENKI nem venne már meg, hiszen az új ECU ára háromszor annyi lenne, mint az autó összértéke.


Mindenképpen felújítani éri meg jobban. A bontott ECU kapásból drágább, mint a felújítás, ráadásul a bontott ECU-t is utána ugyanúgy el kell vinni szakemberhez, hogy a régi ECU-t klónozza, az "új" bontottat pedig feltanítsa. Az ECU nem plug&play. Szóval összességében a bontott sokkal drágább, ráadásul lehet, hogy rövid időn belül tönkremegy. A felújítás meg olcsóbb és valószínűleg tartósabb. Nyilván a felújítás sokkal jobban megéri.

2023. aug. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!