Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elsősegélyvizsgáról kapott...

Az elsősegélyvizsgáról kapott kártyát magammal kell vinnem mindig amikor autót vezetek ? Tehát ezt kötelező jelleggel magamnál kell tartanom ?

Figyelt kérdés

Nem találok olyan tárcát amibe belefére gyűrődés nélkül.

A tesómnak pár hónapja van meg, de azóta szinte a felismerhetetlenségig gyűrődött a tárcájában.

Ő hordja magával amióta van jogsija, de ő se tudja, hogy kötelező lenne.


Köszönöm szépen!



2023. aug. 17. 14:00
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Egyikőtöknek se kell magánál tartani. Neked is forgalmi vizsgán ha esetleg aznap mennék is az okmányirodába
2023. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy kell, a jogsit csak azzal állíthatják ki az okmányirodában, úgyhogy akinek jogsija van, annak ilyenje is 100%-ban van. Egyébként a jogsit meg a forgalmit sem kell magadnál tartani idén január óta, személyi & rendszám alapján mindent tudnak amit kell.
2023. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. aug. 17. 14:17
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyszer volt nálam, amikor az első jogsimat csináltattam meg. Azt sem tudom, hol van, szerintem rég kidobtam.
2023. aug. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Max addig kell ameddig az első jogsid elkészül, utána szinte biztos,hogy soha az életben nem lesz rá szükséged, mert ott lesz a jogsid igazolásként,hogy valamikor megcsináltad.

Tőlem tavaly a bizonyítványt se kérték kreszvizsgán, mert már volt más kategóriából jogsi.

2023. aug. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5 Ez viszont érdekes, mert tőlem új kategóriához kértek valamit. Nem is értem amúgy, hogy mi értelme van ennek, hogy felírják a sorszámát, mert annó B kategóriát a 10. osztályos bizonyítvánnyal csináltam, most A-hoz az érettségit vittem, mert az volt kéznél, de volt, aki egyetemi diplomát vitt, mert csak azt tartotta könnyen fellelhető helyen. Mit írnak ilyenkor fel? :D
2023. aug. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 Nekem a poén az volt,hogy a B és C-t en 1993-ban csináltam, és tavaly az A-t. Ott tartom a kezemben a bizonyítványt, erre mondja a vizsgabiztos,hogy nem kéri,mert azt már bemutattam,mikor a meglévőket csináltam. El is felejtettem mondani,hogy azt akkor meg nem kérték 😅. EÜ-t is azért nem kellett akkor,mert volt segédmotorra, de nekünk az kismotornál csak a tanfolyamon belül volt tananyag, és nem kellett a vöröskereszthez kimenni, de ebből is vizsgáztunk.
2023. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#7 Elképesztő. Nekem az elméleti vizsgán kérték a meglévő jogsit is, meg még valami iskolai papírt is. A kategória rutinon meg forgalmin már csak a korábbi jogsit.


De amúgy volt ezzel valami, hogy a nyolc általános sem az idők kezdete óta követelmény a jogosítványhoz.

2023. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A 8 általánost,mint feltételt csak 2010-től vezették be
2023. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na, akkor jól sejtettem. Én 2011-ben csináltam a legelső kategóriámat.
2023. aug. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!