Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vélemények, tapasztalatok...

Vélemények, tapasztalatok érdekelnének . Valóban lomha lenne egy 1.3 tonnás össztömegű Nissan qashqai? Azért erre jutott a választás mert jelenleg 0.01% fix THM-el kapható, és valós 3 millió Ft kedvezménnyel .

Figyelt kérdés

(10/13millió Ft között mozog a 3 milliós kedvezménnyel ) 1,33 literes,140 vagy 158 lóerős, 260 Nm nyomatékú és 12 voltos hibrid rendszert kapott, sajnos csak rosszat olvasok róla. Lomha, stb. Szóval erről kb már le is mondtam .


Viszont van mèg egy vàltotata Nissan Qashqai e-POWER . ( 14-16 m Ft között mozog a 3 milliós kedvezménnyel ) Nem a Renault-féle 1,33 literes benzinest kapta, hanem a Nissan 1477 cm3 hengerűrtartalmú háromhengeresét. Az e-POWER esetében a teljesítmény leadásáról egy 190 lóerős, 330 Nm-es villanymotor gondoskodik, mely 7,9 másodperces 0-100 km/h-s gyorsulásra képes, így látszik, hogy erőben nincs hiány – az ehhez szükséges elektromos áram előállításáról egy 158 lóerős benzinmotor gondoskodik.


Viszont itt viccnek találom a tesztek alapján kimutatott valós átlagfogyasztást, ami (!!!!!!) 8 liter / 100km . Sima benzinmotorral Oke, de egy villany hajtású motorral vicc .


Napi használatra kellene az auto,fix 80km (autópálya 80%ban), évi kb 30.000km futás várható .


Kocsi vásárlás előtt àllok, és külföldről euró devizában kapom a fizetést a forint pedig elég gyenge lábakon áll így gondoltam hogy egy fix futamidejű 0% thm + forint alapú lízing jó is lehetne számomra ezzel a mértékű Ft romlással . A fizetésem havi 10/15%-ig mennék el a törlesztővel, havi MAX 100/150k közötti törlesztő fér kényelmesen bele, esetleg opciók a Nissan helyett ? Fontos számomra a 0% körüli thm :)



#opció #Nissan Q #Diesel benzin #Autó Leasing #Villanymotor Turbómotor #fix kamat forint thm
2023. aug. 20. 01:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A tavasszal béreltem ilyet, azt már meg nem mondom, hogy a 140 vagy a 158 LE-s volt, de nekem egyáltalán nem volt lomha, pedig mentem vele országúton és autópályán is. A gyári adatok szerint 10 mp körül van 100-on, szerintem az simán elég normál közlekedéshez.
2023. aug. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Jól írja az egyes, a 10sec teljesen jó, meg ugye nem mindegy hogy hány kg alapból a tömege. De én nissant csak japán motorral vennék, mert azok még k@rva jók voltak.
2023. aug. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez a 0% körüli THM nem csak vállakozásoknak van? Magánszemélyeknek “csak” 4-6% között láttam csak jó ajánlatokat.
2023. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 1# es, lehet az lesz hogy bérelni fogok 1 napra én is, de nem lehet hogy a 190LE-s változatot bérelted?


2# 10mp / 100on hozta màr a régi 2.0 turbodiesel Toyota rav autóm is ami 2016os kiadású volt. El adtam már, bánom nagyon.


3# Nem, van jelenleg magánszemélyeknek is 0.01%os thm-el, viszont ha jó autókat kínálnak 5% thm-ig, az is megéri mert annyit fix romlik a forint a jövőben (pl új rav 4 vagy hasonló.. )


Nissan Q. Volt már szintén, még a régi változat . Jó auto volt de semmi extra kívül belül, viszont ezek az újak nagyon bejönnek felszereltségre, sok minden alaphangon benne van.

2023. aug. 20. 10:05
 5/13 anonim ***** válasza:

Rav 4-re 4,9%-os ajánlat van.


[link]

2023. aug. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

5#


[link]

2023. aug. 20. 11:03
 7/13 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Előtúrtam a papírokat, 158 LE volt.

Az simán elég bele.

7 liter körül fogyasztott, mondjuk sok város volt benne.

2023. aug. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Autopályára ne vegyél ilyen buborékkasztnis csodát.

Ennyiből már vehetsz egy normális autót is, mondjuk egy Corollát, az nem eszi le a gatyádat autópályán.

Ha lomhának gondolsz egy 140-160LE turbós autót, akkor nagyon erősen gondolkozz el az automataváltón, vagy tanulj meg váltani.

2023. aug. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8# rav4 2.0 turbodiesel 105kw (143le pontossan ) manuális váltóval húzott mint a bika, átlag fogyasztás 5.5/6.3 l között volt .


Szóval a vezetésemmel nincs gond, az új Nissan-t még nem próbáltam ha elolvasnád az előzményeket … csupán olvasottak alapján tájékozódtam.

2023. aug. 20. 15:27
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem próbáltam ugyan de valószínűleg korrekt dinamikája van a gyengébb vàltozatnak is,kis köbcentis de turbós motor ezért közepes fordulaton van nyomatéka,hétköznapi közlekedésre bőven elég kell hogy legyen.Ilyen autóval sportolni úgy se lehet,nem lesz élmény attól hogy erősebb.Szerintem nem ér 3-4 milliót a nagyobb motor.
2023. aug. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!