Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Ford Focusom (mk2.5),...

Van egy Ford Focusom (mk2.5), milyen hangszórókat vegyek bele?

Figyelt kérdés
Van egy 2008-as Focusom. Gyárilag Sony fejegység van benne, és elég jól szól ahhoz képest hogy gyári hangrendszer. Az lenne a kérdésem, hogy milyen hangszórókat vegyek bele, hogy ne visszafelé fejlesszem. Megvagyok elégedve vele, attól tartok hogy veszek 15-20 ezerért egy elsőszettet és szarabbul fog szólni mint most. Véleményekre lennék kíváncsi. Milyen komponens szettet vegyek, illetve ha érdemes akkor milyen erősítőt vásároljak hozzá max 100.000Ft-ig? Válaszokat előre is köszönöm!

2023. aug. 23. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs bajod a közepeivel-magasaival, akkor egy enyhén túlméretezett aktív szub a csomagtartóba, aztán hadd lobogjon a cici.
2023. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koaxk Ábel ***** válasza:

Rákerestem az autódra és meglepődtem, hogy speciális méretű gyári fejegységet gyártott hozzá a Sony.


Amúgy sajnos a jó márkák közül a Sony a legrosszabb hangképű márka, de mivel ez egy speciális fejegység és sanszos, hogy sok egyéb dolgot is kezel, ezért nem célszerű lecserélni.


Írtad, hogy komponens szett van az autóban, az nagyon jó, mert az a legoptimálisabb kialakítás autóhifiben.


A félelmed nem alaptalan feltételezem, hogy 16 cm-es mélyközép van az ajtóban, abból 15-20 ezerért sajnos nem kapsz jó szettet, az a beugró szint, annál valószínűleg még a gyári is jobb, vagy csak hasonló szintű.


Komponens szettből azért legalább 40-50 ezer forint környékén érdemes nézelődni, viszont ott meg a szűk keresztmetszet a fejegység gyenge végfoka lesz, tehát célszerű lenne erősítőről hajtani, de ha fejről fog menni, akkor is szebb hangja lesz mint a gyári.


Márkából én azt mondanám, hogy ár/érték arányban ezek közül nézelődnék:

Alpine, Hertz, Focal, Gladen, DLS, Ground Zero


Arra figyelj, hogy a hangszóróknak van egy beépítési mélysége, ha túl nagy elképzelhető, hogy beleér az ablakba (magyarul nem tudod leengedni az ablakot tőle). Ez egy szintig orvosolható beépítő kerettel, ami lehet előre legyártott, de sok műhely ezt maga alakítja ki pl fából.


Erősítőnél is nagyjából hasonló márkát mondanék, mint amiket írtam, érdekes lehet esetleg egy 4 csatornás erősítőt venni, 2 csatorna hajtaná a hangszórókat, a 2 csatorna hidalva, meg hajthatna egy mélyládát, azzal már igazán minőségi ugrást lehet elérni hangzásban.

2023. aug. 24. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Koaxk Ábel különösen neked! :)
2023. aug. 28. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!