Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines autóval szereztem...

Benzines autóval szereztem meg a jogsit, itthon viszont diesel van, és egyszerűen nem tudom vezetni. Valami tanács, tippek? Hogyan lehet átállni?

Figyelt kérdés
Kb 2 hónapja van jogsim, benzinessel vezettem, elsőre átmentem minden vizsgán, és szerintem alapvetően jól is vezetek. Sajnos még nem gyűjtöttem össze elég pénzt saját kocsira, ezért gondoltam addig használnám az itthoni dieselt. Viszont nem megy… Hatalmas is, nem tudok a méretéhez se hozzászokni, a kuplung-gáz kezelés más, megugrik ahogy váltok, stb. Elsőre amikor ezt az autót megpróbáltam vezetni, halál félelmem volt, rögtön forgalomban mentünk, mert nem gondoltam volna hogy ennyire más lesz. De azóta nem is nagyon merem vezetni, elég rossz élmény volt. Meg lehet ezt valaha szokni? Párszor kihalt utcákba mentem vele azóta, de teljesen el vagyok keseredve, mert úgy érzem nem fogom tudni vezetni ezt az autót. Volt/van még valaki hasonló helyzetben? Kíváncsi lennék tapasztalatokra, tippekre, hogyan lehetne megszokni.

2023. aug. 23. 13:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Gyakorlás kérdése.

Minden autó más.

Kezdőként a megszokás nyilván több időt fog igénybe venni.

2023. aug. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
96%
Ez teljesen normális, főleg friss jogsival! Nekem 17 éve van jogosítványom, kb. 120.000km-t vezettem, többféle benzines autóval. Néha vezettem dízelt és mindig szokatlan volt. Két hete vettem én is egy turbó dízelt és mostanra mondom azt, hogy egész jól megszoktam. A dízel jóval nyomatékosabb, ezért jobban kell figyelni induláskor, váltáskor a kuplung-gáz kezelésére, de meg lehet szokni, én nagyon megszerettem.
2023. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
"alapvetően jól is vezetek" nem aki jól vezet az a járművet is jól kezeli , amit veszel benzines az is egészen más lesz mint amin tanultál . motor , váltó (kézi) , évjárat azonos autónál csak az egyikben van 10ekm a másikban 200ekm , azok is eltérően viselkednek
2023. aug. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Területi képviselő vagyok, szóval eléggé sokat vezetek autót. Napi 5-600 km.


Minden autó más, de ezt már írták előttem, ehhez annyit tennék hozzá hogy még márkán belül is végig motor azonosság ban is van, hogy Még így is másabbak kocsik.

Milyen autótok van otthon?

Mert pont hogy nem nagy autókkal kellene kezdeni! Ez így persze hogy rossz élmény!

Nem kell ráparázni meg nem kell félni csak nem bele kell ugrani a mélyvízbe, nem egyből a forgalomba kell kimenni. Vannak eldugott helyek vagy kisebb forgalmú utak olyan helyeken kellene kezdeni ahol csak az elindulást meg a megállás gyakorlod, Meg kell szenvedni mindenért meg kell szerezni a rutint ez meg csak úgy fog működni hogyha vezetsz ez nem úgy működik hogy ma megkapom a jogosítványt holnap meg már mindent tökéletesen tudok!

A dízeles autókat. Hogy könnyebb vezeti sokkal könnyebb pl. elindulni vele mert sokkal nyomatékosabb, legalábbis annak érződik.

Azt javaslom 250 - 300 000 forintért vegyetek valami lelakott világi roncsot, ami pár hónapig megtanulsz vezetni amit tényleg nem sajnálsz Utána már lesz pici gyakorlatot utána már lehet jobb autót venni és utána meg lehet próbálkozni vezetni az otthoni autót. Gyakorolni gyakorolni gyakorolni, maskepp nem fog menni!

2023. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Kezdd el ugy vezetni, mint az oktatoval a tanulo autot. A nullarol. Fek, egyesbe berak, elindul, felvalt kettesbe, megall. Ujra. Innentol epitsd fel az egeszet. Gyakorold az alapokat. Tolatas, kanyarodas, nagyobb fekezes, parhuzamos es meroleges parkolas.
2023. aug. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

A második legnagyobb hiba "szerintem alapvetően jól is vezetek."

Nem nem vezetsz jól, hiányzik a készségszintű váltó és kuplungkezelés. Szerencsére még oylan friss a jogsi, hogy gyakorlással ez orvosolható.

Ha 10.000 km után is ugyanitt tartasz, majd akkor kell aggódni

2023. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Személyautó azért nem olyan hatalmas, próbálj meg egy teherautót vezetni és meglátod hogy ez milyen kicsi lesz.
2023. aug. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem alapvetően jól is vezetek"

Ha ez így lenne, nem született volna meg ez a kérdés.

2023. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
12%
De azt se értem, hogy otthon miért diesel van?
2023. aug. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
9. Mert milyen legyen csak nem benzines?
2023. aug. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!