Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet kezdeni az indokolat...

Kroms kérdése:

Mit lehet kezdeni az indokolatlanul hangos motorosokkal?

Figyelt kérdés
Ahol lakom, (Bp., sűrűn lakott társas házas környék) nagyon sok ilyen megy a környező utcákban. Van, hogy az éjszaka közepén, tőlem 3 utcányira húzzák nyélen, de olyan hangosan, hogy még itt is simán fel lehet rá ébredni. Olyan, mintha csak arra mennének, hogy minél többeknek megzavarják az álmát. Másrészt meg a 2 ütemű 50-es robogós futárok is, akik meg nyilván nem szándékosan szivatnak, elviselhetetlenül hangosak. Nem lehet az összes ilyet valahogy kitiltani a faxba?

2023. aug. 24. 20:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy itt a rendorok nem ellenorzik, van egy motoros ismerosom aki ahogy atmegy ausztriaba egybol berakja a hangtompitot amit a kipufogohoz adtak.
2023. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
17%
Lehet őket csodálni, irigyelni, fotózni, videózni.
2023. aug. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
akrapovic kipufogoja van, kb 300k-ert vette #1 voltam
2023. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
lehet 250 volt nem vagyok benne biztos
2023. aug. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Az enyém 470 volt.
2023. aug. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
az ove csak slip on
2023. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
9%
Leköltözöl tanyára?
2023. aug. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%

#7 Ott nincsenek motorosok?


Visegrádi várnál is megy a hiszti, hogy nem tudnak brummogtatni. Mátra összes települése utálja őket.

2023. aug. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

A rendőrség néha ellenőrzi a zajkibocsátást. Ha túllépi az engedélyezett szintet, akkor rendkívüli műszaki vizsgára küldi. (Ahova persze visszaszereli a gyári kipufogót.) Valószínű, hogy a megfelelően magas bírság és sajnos még néhány visegrádihoz hasonló tiltás fog ahhoz kelleni, hogy visszább szoruljanak a renitenskedők. Mondom ezt motorosként.

A legtöbb ordító kéménnyel rendelkező azzal érvel, hogy ez az ő biztonságát szolgálja, mert meghallják ha jön. Bevallom, hogy nekem is voltak ilyen irányú próbálkozásaim, megvettem az Akra kipufogót, fél éven belül el is ütöttek, úgyhogy beláttam, hogy az érv nem teljesen állja meg a helyét. (Tapasztalat, hogy rengetegen hallgatnak úgy zenét, hogy még a szirénázó mentőt sem hallják meg.)

Úgyhogy teljesen felesleges, ráadásul sokakat zavar, úgyhogy azóta hanyagolom a "sport" kipufogókat a békés együttélés jegyében. Elég kellemetlen az a szituáció, hogy volt már olyan kisgyerek aki, amikor meglátott, akkor sírva kérte, hogy NE indítsam be, mert fél és befogta a fülét. Éppen ezért, ha látom, hogy kutya vagy gyerek megy el mellettem, akkor inkább meg szoktam várni, hogy messzebb kerüljön, nehogy megijedjen. (Pedig most "gyári" kipufogó van rajta, de az 1250-es boxernek így is van némi hangja)

2023. aug. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván lehet.

Ha már magától nem tudja betartani valaki a szabályokat, akkor rá lehet kényszeríteni.

De amíg a rendőri jelenlét kimerül a trafipaxozásban, addig nem lesz változás

2023. aug. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!