Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hangos és visszapüfög a...

Hangos és visszapüfög a kipufogó, szereltessek bele középső dobot is? (Ford Fiesta)

Figyelt kérdés

Adott egy 2005-ös Ford Fiesta, 1.3 benzines. A gyári hátsó dob már szét volt rohadva középen, a szerelő azt ajánlotta, hogy nem érdemes foltozgatni, mert pár ezerrel többért rakhatunk bele egy újat is.


Természetesen az újat valásztottam, mert magam is láttam mennyire szét van már a gyári. Viszont elég hangos lett, amikor üresben nagy fordulaton megpörgetem, majd elengedem a gázt, visszapüfög mint egy sportautó. (De menet közben is néha megcsapja a fülem)


Visszavittem mivel 1 év garit adtak rá, és a szerelő mondta, hogy neki is egy ugyanilyen fiestája van csak 1.4-es, és gyári dobot rakott bele, azzal nem produkálja ezt a hangot.

Azt mondta, egy utángyártott dob sosem fogja úgy tompítani a hangot, mint a gyári, sosem lesz ugyanolyan.


A 2005-ös fiestákban csak 1 hátsó dob van, semmi több. Elvileg 2006-tól már van középső dob is ezekben. Szerintük, ha felrakunk egy középső dobot, az megfogja oldani a sportos hangot, de egyébként semmi baja nincs, nem is enged ki sehol, nem is mozdult el, minden okés, a hangos sportos hang meg elvileg normális.


Azt mondták, mivel náluk csináltam, bevállalják nekem munkadíjba, tehát nagyjából 20 ezer forintból beraknak egy középső dobot.


Szerintetek van értelme? Mivel jár? (Azon kívül, hogy így már eggyel több dob van, ami szét tud rohadni, és így kettőt kell majd úgymond gondozni 😅)


Van bármi hátulütője, vagy előnye, ha így utólag be lesz szerelve egy középső dob? A hangon kívül.



2023. aug. 4. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne Paragit tegyél fel és akkor nem lesz ilyen hangja
2023. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%
Nekem volt a sport dob a suzukin :DD
2023. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Nincs középdob? Dik
2023. aug. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Megoldast sajna nem tudok javasolni (bar a közep dob hianya furanak tűnik), de en azert gyanakodnek arra, hogy nem tipusazonos hatsódobba nyúltal bele.
2023. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, csak egy hátsó dob van. 2006-tól volt gyárilag kettő a fiestákban.


Nem én választottam a hátsó dobot, hanem a szakik. Én csak elvittem, és mindent intéztek. Kifejezetten kipufogóshoz vittem, mással nem is foglalkoznak, illetve több ezernyi jó véleményük van google-ön, közel 5 csillag, szóval arra nem gyanakodtam, hogy rosszat raktak volna fel.


Mondták egyébként, hogy pont tegnap volt egy fiesta, neki is ugyanezt a dobot tették fel, de pluszba szereltek bele középsőt is, és elvileg megfogta a hangot.


Szerintetek egy húszast megér, rakassak bele így utólagosan középső dobot?

Olvastam, hogy elvileg a halkabb hang mellett egy picikét jobb lehet a fogyasztás is? (A teljesítmény egy 1.3-asnál gondolom nyilván nem fog változni)

2023. aug. 5. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!