Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "sima" AM jogsival vezethetek...

"sima" AM jogsival vezethetek 50ccm sportmotort?

Figyelt kérdés
Nezegettem az AM jogsi arait kulonbozo motorsulikban, es az egyik oldalon talaltam egy olyat hogy " valtos 50ccm AM jogositvany" vagy valami hasonlo, kozvetlen az ugymond normalis mellett. (nyilvan dragabb volt de ez nem lenyeg) na ha nem ezt, hanem a hagyomanyosat rakom le, attol fuggetlenul vezethetnek gyorsasagit? Nagyon igyekeztem megkeresni az oldalt, de nem talaltam..

2023. aug. 26. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bármilyen 50-es motort vezethetsz, semmilyen megkötés nincs a motor kinézetére, típusára, fajtájára. Egyedül olyan megkötés lehet, hogy ha te automatára vizsgáztál, akkor csak robogózhatsz.
2023. aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nézd meg a jogsidban, ott van-e a 76-os kód. Sajnos még mindig nincs rendszere, vajon bejegyzik-e AM vizsgán az automata váltót.
2023. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
AM jogsival segédmotoros kerékpárt vezethetsz (max. 50-es rendszám nélküli). Ha automatán (robogón) vizsgázol és beírják a korlátozást, akkor csak automatát vezethetsz.
2023. aug. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A standard az bármire jó. Ezen felül le tudod rakni csak automatára de az csak opció.
2023. aug. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat! Akkor csak szoljak majd hogy nem automatat vezetnek majd, es akkor nem lesz megkotes? Vagy ez ennel bonyolultabb ?
2023. aug. 26. 22:59
 6/16 anonim válasza:

Az kerül a jogosítványba, amin vizsgázol. Azon vizsgázol, amin tanulsz (vagyis ez a szokás:) )

Alapvetően nem olyan nagy gond, hogyha a jogosítványban automata szerepel, és te váltósat vezetsz. Rendőre válogatja, hogy szólnak- e érte, kb 4-5 ezer forint a bírság. Ha egyszer észreveszik utána sokkal többet fognak téged cseszegetni vele, szóval tekintsd egy rossz ómennek.

A legtöbb autósiskola enged saját motorral menni, sőt néhány úgy még olcsóbb is. Hogyha van váltós 50 esed, menj saját motorral és nincs gond, sokkal olcsóbb automata 50 est karbantartani/javítani, alapvetően olcsóbbak is ezért sok oktatóhely használ ilyet.

Hogyha automatára varázsolódna jogsid, mert valami csoda folytán benézted ezek után is... Meg tudod csinálni újra a forgalmi vizsgát manuálisra és ehhez semmi plusz gyakorlati óra követelmény nincs(ugyanez igaz B re, hogyha gyorsan és olcsót B-t akarsz, növelt óraszámban automata váltó, max 1 hónap alatt megvan, automata váltónak sokkal kisebb az átlag gyakorlati óraszáma(még a növelt óraszámmal is spórolsz statisztikailag átlag képességekkel), aztán annyi, hogy 2 szer kell vizsgáznod, mert újravizsgázol váltóssal 1-2 hónapra rá, amikor beleszoksz :)

Remélem ez a regény segített

2023. aug. 27. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Aprópó, 6 os vagyok, utóirat:

Persze mindenről amit leírtam kérdezd meg az autóiskolát, meg persze szofisztikáltan kell fogalmazni, mert nem sokan szeretik ha az előnyödre fordítod a rendszer hülyeségeit.

2023. aug. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon nagyon szepen koszonom! Rengeteget segitettel!! :)
2023. aug. 27. 18:25
 9/16 Szolovjov ***** válasza:
Nem minden 50-es motor vezethető moped jogsival, csak az amelyik önerőből nem képes a 45 km/h sebesség túllépésére. Ha 50-es sportmotor, akkor gondolom simán tudja a 80-at is, tehát nagymotor jogsi kell rá. De jogsiban mindenképpen a váltós verziót kell letenni, hiszen a motorkerékpár eleve váltós. A variátoros az csak robogó.
2023. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9 Helyesbítek, aminek a TERVEZETT végsebessége 45 km/h legfeljebb. Hogy aztán mit művelsz vele, hogy a henger 50 köbcenti maradjon, de ennél gyorsabb legyen, mégse kelljen rá rendszám, az már magánügy. (Sok értelme nincs, csak pályára vinni amúgy, mert 40-nél gyorsabban úgysem közlekedhetsz sehol a rendszám nélküli 50-es motorral, akár sportmotor, akár nem.

De ha gyárilag tudja a 80-at, akkor sem feltétlenül kell nagymotor jogsi rá, elég az A1.

2023. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!