Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Állat kikerülése közbeni...

Állat kikerülése közbeni baleset esetén mi fog történni? Ki a hibás?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés.

Tegyük fel, fut át macska az úton. Balról jobbra nekem, és mivel szeretem az állatokat, nem szeretném elütni. A szembejövő autó előtt még átér a macska, én viszont elkapom balra a kormányt, átmegyek miatta a másik sávba, és összecsattanok vele. Az állatot így "megmentettem", de a szembejövővel az ütközés megtörténik. Ebben az esetben mire lehet számítani? Ki lesz a hibás? Felelősségre vonhatnak ezért? Csak kikerültem az állatot, ennyi.



2023. aug. 27. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp te leszel a hibás.
2023. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Jogilag te, mert egy állat miatt nem szabad fékezni vagy átmenni a másik sávba hivatalosan, föleg úgy nem, hogy ezzel másokat veszélyeztess. (Ennek ellenére én is fékezek, hacsak lehetséges.)
2023. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Hát ez egy nagyon jó kérdés. Próbáljunk logikusan gondolkodni.


Egy macska vs minimum kettő, vagy akár több emberi élet + sokszázezres kár


Hú hát ez egy nagyon nehéz kérdés. Őszintén nem tudom eldönteni melyik ér többet. Üssek el véletlenül egy macskát, vagy öljek meg szándékosan egy két kisgyermekes családapát? Nem is tudom...

2023. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"egy állat miatt nem szabad fékezni vagy átmenni a másik sávba hivatalosan"

Valójában nincs ilyen szabály. Mindent meg kell tenned a baleset elkerülése érdekében, de nem okozhatsz nagyobb sérülést, kárt.

Ha egy macska miatt áttérsz a szembesávba és frontális balesetet okozol, akkor minden bíróság téged fog kihozni hibásnak.

2023. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegelni kell. Egy macskát inkább elütnék, minthogy balesetet okozzak. Ha tehén lenne, akkor meg inkább az árokba kormányoznám, mert az fájna nekem kevésbé. Semmiképp nem a szembesávba fogok áttérni, ha jönnek szemből.
2023. aug. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen körülmény miatt ne menj át a szembesávba, ha jönnek szembe. Néptelen úton akár középen is mehetsz. A falusi macska meg fogyóeszköz. Inkább 100 macska, minthogy embert öljek vagy kárt okozzak. Egyébként a macska nagyon ügyes, naponta 3 átmegy előttem, de még egyet sem ütöttem el. Aggódj az autód miatt inkább.
2023. aug. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezért sulykolta az oktatóm, hogy NE RÁNTSAM EL, mert jobb esetben árok, rosszabb esetben egy kamion, még rosszabb esetben egy 3 tagú család.

Inkább baszd el, ha lefékezni nem tudsz, de semmi kormány elrántás

2023. aug. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Velem már megesett olyan is, hogy tök üres úton látom a macskát, megállok, átkelt az úton, felugrott egy kerítésre. Szép lassan elindulok, csak villanást láttam perifériából, beugrott az autó alá és átment rajta az egyik hátsó kerék.
2023. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Boldogtalan macska volt, biztos 😃 kivasalva sok kisállatot látok. Borztól félek meg a szarvastól legjobban. Más nincs nagyon felénk, bár az őzet is lehet rosszul elkapni. Hát ott sem a vadat sajnálnám, akármennyire is divat azt mondani, hogy ők voltak előbb. Ismerős se akarta elütni az őzet, árok, csoda, hogy élve megúszták. Persze kocsinak annyi. Nem lehet tudni, ki hogy reagál.
2023. aug. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
100%
A macskák érthetetlen lények. Németországban történt az eset: Hárman haladtunk egy irányba, én voltam leghátul. Lakott terület széle volt, félhomály, ennek megfelelően talán 30-cal ha mentünk. Egyszer csak egy bal oldali (!) bokrosból kiugrik egy macska, kirohan az útra, elegáns ívű ugrással lefejeli az előttem haladó BMW utasoldali ajtaját, aztán feltápászkodik és visszatámolyog a bokrosba. Máig nem értem, mi a ménkű volt a szándéka. Átsétálhatott volna előttünk, utánunk, de nem, neki pont a leglehetetlenebb variációt kell választani.
2023. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!