Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az elterelések, lezárások,...

Az elterelések, lezárások, behajtani tilos táblák biztos segítenek mentesíteni egy város terhelését?

Figyelt kérdés

Csak mert tegnap körözgettem feleslegesen egy csomót, helyismeret nélkül, megbolondult gps-el, ami nem értette miért ellenkezőleg kanyarodok, behajtani tilos táblánál, amerre vitt volna.

Ha nincs a sok keverés, lezárás, sokszor indokolatlanul, akkor jóval kevésbé szennyezem a várost.



2023. aug. 28. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Te helyismeret nélkül, hogyan tudod eldönteni mi indokolt?
2023. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

A közlekedés mindig kitölti a rendelkezére álló teret.

Ha nincs semmi lezárva akkor is van tumultus.

Az igazi cél az lenne, hogy akinek megoldható ne is akarjon a belvárosba menni. Ez a trend sok nagyvárosban.

2023. aug. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sok helyen biztos indokolt, viszont könnyedén át láttam azon a kb 50 méteres szakaszon, ami le volt zárva és körözgetnem kellett. Semmi akadály nem volt, vagy útbontás.
2023. aug. 28. 12:19
 4/11 A kérdező kommentje:

Autó gyűlölőknek csak annyit, hogy gond nélkül gyalogolok, vagy tömegközlekedek, ha megoldható.

De van amikor mindenképp autó kell.

2023. aug. 28. 12:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3: Ja tehát az az indokolt, ahol abban a pillanatban nem lehet látni?

Éjszaka gondolod mindent utat felszednek?

2023. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én autó gyűlölő? 😀 Város feltúrás mindig is volt. A belváros 20 éve is élhetetlen volt, főleg csúcs forgalomban. Sajnos (vagy szerencsére) nincs hely több autónak. Ha Pesten a belvárosba kell mennem én is szívesebben megyek gyalog és tömeg közlekedéssel ha tehetem pedig van autóm. Csak sokaknak a seggükhöz ragadt tök indokolatlanul. Egyedül ingáznak egy autóval 10ember kitölt egy utcát 50m hosszban.
2023. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, itt a Székesfővárosban a 28-as villamos helyett busz jár, 62-es nem is közlekedik, mert felújítás folyik. Semmit sem látsz, nem cserélik a sínt, felsővezetéket stb. De biztos, hogy tényleg semmi olyan munka nem folyik, ami indokolná a dolgot? Hogy nem látom, abból még nem következik, hogy csak tréfa.

Nem mondom, hogy sehol semmibe nem lehet belekötni, de azért általában indokolt.

Példa:

Nálunk néhány utcába lassítókat építettek ki. Ha idegenként ide tévedsz, nem látod az okát. Én tudom. Családi házas övezet, 30-as sebességkorlátozással. Sok helyen nincs megfelelő járda. Nem szabályos ugyan, de sokan nem csak járda helyett közlekednek az úttesten, de pl. kutyát sétáltatnak, tollasoznak stb.

Vidékies az élet. Épület egy vasúti felüljáró, ami megbolygatta a nyugalmat, mert míg régen a vasútsorról balra lehetett kanyarodni, most fel kell jönni két utcát, majd kétszer balra. Növeli a forgalmat. Kiépült jelzőlámpa is egy kereszteződésben. Sokan türelmetlenek, és bejönnek a 30-as kis utcába, hogy kikerüljék. Persze nem lassan mennek, hanem 50-60-as tempóval. A sok panasz miatt történt a lassítók beépítése.

A kerületben vannak utcák, ahol sorban egyirányúak, váltakozva. Szűkek, és gond volt sokszor.

Egy nagyobb területen újonnan alakítottak ki lakó-pihenő övezetet. Látszólag semmiben nem tér el az övezeten kívüli részektől. De itt is nagyon megnőtt az áthajtók száma egy forgalmi átszervezés nyomán.

2023. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Oké, tegyük fel indokolt, akkor arra az időre pl miért nem lehet balra kanyarodni, ahol egyszerűen elkerülhetném a problémás részt, hogy ne kelljen ugyanott körözni?

Nem a kákán keresem a csomót, hanem egyszerűen a felesleges köröket hagynám ki, mert ahogy nekem sem jó + kilométereket megtenni és keresgélni a kiutat, azoknak sem jó, akik emiatt gyalogosként több gázt szívnak.

2023. aug. 28. 13:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi az az „arra az időre”?
2023. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amíg újra használható lesz az ideiglenesen lezárt szakasz.
2023. aug. 28. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!