Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó kormányának tisztítása,...

Autó kormányának tisztítása, mivel?

Figyelt kérdés
Autó kormányt ki mivel tisztít? Sajnos nálunk gyakori kézkrém használat miatt eléggé zsíros, fényes lett. Van külön erre a problémára valami autókozmetikai szer, vagy egy bőrtisztító megteszi?

2023. aug. 28. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Bőrápoló kendő
2023. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ChrisFix Soapy Wooder

azaz mosószeres vízzel

[link]

2023. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lidl műszerfaltisztító dolyadék
2023. aug. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mosógatószeres víz. Műanyag kormányt lehet dörzsivel, kefével is, bőrkormányt inkább csak ronggyal.
2023. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálam még soha nem volt kimondottan piszkos. Igaz nem kézkrémezek, meg nem melósautó, amibe kénytelen az ember olykor koszos kézzel is beszállni.

Kb havonta egyszer szoktam bőrápolóval áttörölni és kb ennyi.

2023. aug. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4 Azaz, mosogatószer nem mosószer :D Kopik a magyarom :D

#2-es voltam.

2023. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én kormányom annyira gatya állapotban volt már a sok használat miatt hogy bontóba vettem sokkal jobbat amivel csak annyi baj volt hogy vastagon állt rajta a kosz. Én úgy csináltam hogy kiszedtem belőle minden elektromos dolgot légzsák, kürt kapcsolók, rádió kapcsolók, vezetékek stb... Csak a csupasz kormány maradt meg. Én egy mosogatószeres vízbe beleraktam ázni egy pici ideig kb 10 percig majd szivaccsal jó vastagon végigdörzsöltem és bő vízzel leöblítettem és szárazra töröltem. 2 nap teljes száradás után (úgy volt időm) fogtam és az egészet áttörölgettem jó vastagon alkoholos ablaktisztítóval amit beáztattam egy rongyba és azzal áttörölgettem. Így is volt még mit leszednie. Aztán ugyan ezt megcsináltam papírtörlővel de akkor pici ablaktisztítót tettem rá. Azzal már egészen tiszta lett. Majd fogtam egy műanyagápolót és azzal szépen lekezeltem és hagytam száradni.

Én vettem rá kormányvédőt egyrészt hogy védjem, másrészt hogy picivel vastagabb legyen mert úgy jobb a fogása. A kormányvédőt 3-4 havonta leveszem és átmosom hasonlóan mosogatószeres vízzel. Nekem is eléggé zsíros a kezem sokszor, izzad is kegyetlenül és persze télen eléggé szoktam krémezni mert akkor borzasztóan kiszárad és mert kell. Nekem ez egy bevált dolog így.

2023. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak beltérápoló szerek még a tesco-ban is, csak meg kell nézni a polcot.

Ha nagyon durva, akkor féktisztítóval áttörlöd, az mindent is leszed

2023. aug. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szolovjov ***** válasza:
Én nedves szivacsra viszek fel szappant és azzal dörzsölöm át.
2023. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A meleg szappanos víz bevált, köszi a válaszokat :)
2023. szept. 7. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!