Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire nehéz az A kategóriás...

Mennyire nehéz az A kategóriás jogosítvány megszerzése?

Figyelt kérdés
Csak személyautóra van jogosítványom. Nagyon nagy hátrány, hogyha még soha nem ültem motoron? Mennyivel könnyebb, vagy nehezebb mint a B kat.? Rutinvizsga is van még, vagy csak forgalmi?

2023. aug. 29. 19:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
Kb ennyire.
2023. aug. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Elég nagy szívás tud lenni, főleg ha még nem is motoroztál, de nemfognak egyből nagygépre ültetni, valószínűbb, hogy először robogózol, majd 50-es váltóssal gyakorolsz, és utána 12 majd felfelé, egy biztos, hogy plusz órákkal számolj emiatt. Igen van rutinvizsga is, és elég nehéz, és pl én Fehérváron ahol idén végeztem, ott szinte zéró hozzáértéssel oktattak. Ezeket a feladatokat kell megcsinálnod:

https://www.youtube.com/watch?v=27ApXwkAyBc

Nekem ami leginkább szívás volt, azok a kisivű megfordulások, ott sok olyan is elvérzett, akinek már volt A2-es jogsija és csak pár órát kellett volna vezetnie a korlátlanhoz. Ha megvan a rutinvizsgád, csak utána mehetsz városba, ahol 390Km-t kellene vezetni 16 óra alatt, legalábbis a korlátlannál ennyi, ami nem tudom hogy jött ki, mert én max 20km-eket tudtam 2x50 perc alatt levezetni, igaz 90%-ban esett. Azzal is számolnod kell, hogy október végétől, március közepéig nincs oktatás.

2023. aug. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Nehezebb, mint a B.

Van rutinvizsga is, igen.

2023. aug. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Azért ne a #2 által linkelt videóból tájékozódj, mert akármilyen menő arcok a csatornán a srácok, a rutinvizsga feladatokat pont így nem szabad csinálni...


Amúgy én 10 éves B jogsival csináltam. Már közben voltam vezetéstechnikai tréningen, nem mondanám nehéznek, de a rutinban rengeteg órám benne volt. Mivel évekig rendszeresen vezettem autót, forgalomban meg kevesebb, az simán ment.


A nehézség az nagyon relatív... Nem szabad erőltetni, majd megjön a gyakorlat, ha a pénzed meg az időd nagyon figyeled, és sürgetnéd a vizsgát, tuti rástresszelj és sehova nem jutsz, és ha át is mész a vizsgán (már ha olyan helyen tanulsz, ahol hagynak vizsgázni úgy, hogy nem láttak téged 100x átmenni hibátlanul a pályán), nem sok értelme lesz motoroznod.


Azt is cáfolnám, hogy robogóval meg 50-essel kezdenéd, ez ótvar nagy baromság, sőt, rengeteg suli nem is tart váltós 50-est, általában 250-ről indítják a korlátlan jogsit, aztán jön egy sorkettes 500-as, ami még belefér az 500-ba, jobb helyeken kikapcsolt ABS-szel, hogy tanulj is valamit, és ha azzal szuperül megy, akkor ülsz egy többnyire fojtott 600-as motorra, ami jellemzően négyhengeres és az 500-ashoz képest magát vezeti, azon nem lehet megtanulni motort kezelni, de jó vele vizsgázni.

2023. aug. 30. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
#2 Már hogy a francba tudtál 2x50 percek alatt 20 km-t? Minket vittek Pest-Maglód-Gödöllő-stb. körre. Amikor közben ránk szakadt az eső, akkor is felvittek az M0-ra hazafelé, hadd csapják ránk az autósok is a vizet. Akkor is, ha az oktató is motorral ment előttünk. Látszik, hogy "szakoktató" már bárki lehet, akinek pénze van rá.
2023. aug. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%

#4 Ha nem jött volna le,akkor a video lényege csak a feladatsor megmutatása, aztán majd a kérdező úgy csinálja úgyis ahogy tanítják neki.

Ha jól sejtem, akkor te vagy az aki ilyenkor mindig beírja,hogy közben Safety-Hungary-nál nyomta , de valami nagyon sok órád volt így is a rutinban, akkor mégse olyan könnyű nem?

Cáfolnád,hogy robogóval meg 50-es váltósra ültetik akinek zéró motoros tapasztalata van? Most te voltál ott vagy én? Akkor milyen alapon cáfolod? Egyik kolléganőmel csináltak ezt,mert neki tényleg semmi motoros tapasztalata nem volt. Én a korlátlant csináltam, és 125-ös gépen kezdtem, nem 250-esen.

Annyira birom, hogy ha valaki azt írja,hogy "sok helyen" , na ettől veszted csak el a szavahihetőséged! Mégis honnan tudnád,hogy az ország iskolái milyen motorokat tartanak? Sehonnan! De javaslom,hogy lesd meg a székesfehérvári Fokusz iskola garázsát, nem egy váltós 50-es motorjuk van. Amíg pedig lesz igény váltós AM jogsira,addig tartanak, mivel a fiatalok, akik pl. supermotokat vesznek, nem automata jogsit akarnak.


#5 Nem csak a fővárosban oktatnak, és bekapcsoltam az okosórám útvonalrögzítését, az alapján meg, mivel 90%-ban csak a városban bolyongtunk, így ennyit sikerült menni. De majd megpróbálom megosztani a videót amit az egészség app csinált egy vezetési alkalmunkról.

2023. aug. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
3%
Minek neked a motoros jogsi? Meg akarsz halni?
2023. aug. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

#6 Azt cáfolom, hogy sok helyen így működne.

És a legutolsó bekezdéseddel megint csak annyit értél el, hogy igazam van: sz*r oktatásban vettél részt. Érdekes, én a B jogsimat nem Budapesten csináltam, mégis voltam normális országúti vezetésen nem egyszer.

2023. aug. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

Íme az egyik 2x50 perces órám Fehérváron, nincs 20km se.

[link]

2023. aug. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
#6 "akkor mégse olyan könnyű" - na látod, ezt most nehogy félreértsd, mert barátságosan próbálom mondani, szerintem nagyon eltérő a "könnyű" és a "nehéz" fogalma a fejünkben. Az emelt matek érettségi sem "nehéz", de ha nem gyakorolsz eleget, akkor nem fogod tudni megírni hibátlanra. Az, hogy könnyű, vagy gyakorlást igényel-e, három különböző dolog. Párhuzamosan parkolni vagy húzódzkodni sem "nehéz", csak hozzá kell szoktatni az idegrendszeredet.
2023. aug. 30. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!