Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jobb egy 15 éves BMW...

Miért jobb egy 15 éves BMW kényelem, sebesség, megjelenés, stb. tekintetében mint egy új Suzuki/Opel/Skoda/Ford, stb.. ?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetséges ez, hogy egy 15 éves autó konkrétan többet tud és többet nyújt mint egy mai fiatalabb autó?


Felfoghatatlan, hogy valaki kifizet 10 milliót egy új Suzukiért mikor 4-5 millióért vehet egy régebbi BMW-t ami mindenben kenterbe veri az új Suzukiját, azon kívül, hogy a fenntartása drágább lesz, de kérdem én, ha 10 millió állt rendelkezésre akkor ha a fennmaradó 5 milliót rá kell locsolni az elkövetkezendő 5-10 évben akkor is nem megérte?


2023. aug. 30. 17:26
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
60%
Nem jobb.
2023. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem el b#zdmeg.
2023. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

#Karcsi87

Általában egyetértek veled, mert jókat írsz, még azt is megértem, hogy nem izgat a prémium autó dolog.


Azzal viszont nem tudok, egyet érteni, hogy nem jobb, totál más világ, még belépő szinten is.


Szóval nem véletlenül van ekkora hypeja! Nyilván kell, hogy rendben legyen tartva, de pl a családomban, jó ideje főleg Mercedes túltengés van, de volt BMW is több, nekem most Audi.


Apám aki elég fillérbaszó VW Bora-t vezetett azt mondta, ez az autó mindenre elég neki, aztán 2010 körül csak átült unszolásunkra, egy C osztályos Mercedesbe akkor jött rá, hogy ilyen is lehet egy autó, azóta, csak Mercedes-t vesz.


Egy olyan ember aki azt mondta, hogyha nyerne a lottón a pénzt leheggesztené egy vasládába... (nyilván viccből, de kb mutatja a tartalékolási mentalitását) nem mondom, hogy ez rossz, csak nah magától is sajnál mindent.


Szeretem, tisztelem Édesapám, de tény, hogy tele van pénzel, de akkor is mindenből a legolcsóbbat venné, vagy ha nem muszáj nem is venné és még ő is belátta, hogy mekkora ugrás egy prémium autó.


(nyilván itt az új vagy újszerű autókra gondolok nem a leélt xarokra)

2023. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 NTBS ***** válasza:
68%
Sok embernek az autó pótolja a személyiséget, ami nincs neki.
2023. aug. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

#9


Én sem értem az ilyet, miattuk nézik le az idősebb prémiumot. Nekem E93 335i van második autóként, mikor 2 éve megvettem akkor első évben 2 milliót költöttem rá, de rendbe is tettem mindent.


A napi autóm "jobb" ennél, de nem a p*csméregetés itt a szempont , tehát ez irreleváns ebben a kérdésben.


De nekem is van egy ismerősöm aki autókat árul és meséli milyen formák érdeklődnék a 4 millióért árult lefingott régi 6-os BMW-ért, van aki kérdezi hitelre veheti e, mikor ezekre legalább a vételárat rá kell locsolni 1-2 évben belül ha tényleg jó szinten akarja tartani az ember.


#10


Van akit nem érdekel ,erre mondtam, hogy van akinek jó az is ha egy kinyúlt nyakú pólóban vagy egy vasalatlan ingben szandál zokniban jelenik meg valahol, de valakinek vannak igényei is, és ez csak a megjelenés, a kényelem és a gyorsaságról már ne is beszéljünk.


Az meg, hogy te ültél prémium autóban és szerinted nem lenyűgöző a kommersz autódhoz képest az meg megint csak azt bizonyítja, hogy vagy hazudsz vagy se igényed se ízlésed nincs semmire. Nyilván akinek jó a féli átsült csirkecomb az nem fogja értékelni a marha bélszínt. Egyik kertipartimon csináltam marha bélszín steaket is a csirke meg a tarja mellé és az egyik ilyen okos idősebb rokon pont ezzel jött, hogy "mié ilyen drága ez , há a csirke jobb" , na igen, te is ez a kategória lehetsz.

2023. aug. 30. 18:30
 16/35 A kérdező kommentje:

#11


De jobb, ez nem kérdés és kinek mi tetszik kategória, hanem egy objektív tény.


Attól, hogy szerinted a piros az zöld attól még az piros marad.

2023. aug. 30. 18:31
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

#13 Nekem semmi bajom a prémium autókkal 2020-ban vettem egy 2015 év végi kb. 4.5 éves Skoda Octaviát 2.8-ért 140.000km-rel.

Van (ezt most meg kellett néznem, mert nem tudom a típusokat)

E60 530d a családban. Szerinted mit kaptam amikor megtudták🤣

"Ezért milyen BMW-t vehettetek volna" 🤣🤣

2023. aug. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
61%
Jelentse mindenki a kérdést.
2023. aug. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

#17


És akkor azt akarod mondani, hogy az E60 530D már ha jól extrázott, (bár érdekes lenne ha 30d nem az lenne) ,van akkor nem ad prémium érzetet neked az Octavia-hoz képest?

2023. aug. 30. 18:44
 20/35 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Akar a manó szervizről szervizre járni havonta a kocsival.

Évi 1 olajcsere

2 évente műszaki, illetve pár időszakos karbantartás


Így is unom az évi 2 kerékcserét és 4évszakoson gondolkodom

2023. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!