Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nyiszorog az autómon a...

Miért nyiszorog az autómon a generátor szíj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az autómon idén Áprilisban volt vezérlés csere amikor is kicserélték a generátorszíjat is illetve az az által meghajtott vízpumpát és görgőket is!

Tegnapig minden tökéletes volt,sehonnét egy hang sem.

De belementem egy nagyobb pocsojába az út szélén és felcsapta elég jól a vizet az autó jobb elejére,azóta nyiszorog a generátor szíj,mindegy hogy hideg vagy meleg a motor ezt azóta mindíg csinálja!

Szerintetek mitől lehetett ez? Mi okozhatta? Illetve jól tudom,ha vizet kap akkor annak vagy nem is kéne ilyenkor nyiszorogni,vagy csak egy rövid ideig amíg a forgástól le nem csapja magáról a vizet?

Nagyon idegesítő egyébként,mert engem eleve nagyon zavar,ha valami rendellenes hang jön a kocsiból,ha lehet ilyenkor mihamarabb viszem is a szerelőmhöz!

Arra emlékszem,hogy Dayco márkát rakott Áprilisban a szerelőm mindenből!

Szerintetek lehetséges,hogy csak ennyit bírt az új szíj és megint cserélni kéne? Bár szerintem nagyon kicsi az esélye,hogy ez egy eső után jöjjön pont elő,vagy hogy az vágja haza a szíjat!

Minden jellegű segítséget előre is köszönök! :)



2023. aug. 31. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem valószínűleg rá kell feszíteni kicsit.

Milyen autó ez?

2023. szept. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már mint úgy értem, hogy ha fix a feszítése, rá kell feszíteni kicsit. Ha rugós a feszítése akkor elfáradt a feszítő.
2023. szept. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egyébként kimondottam ékszíjra való spray. Esetleg azzal is futhatsz egy kört.
2023. szept. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 veterán vas ***** válasza:

Szokás szerint sem autótipust, sem futott kilométert nem írsz, nehogy legyen valami támpont a segítséghez.

Különben ha ennyire zavar a hang, akkor felnyitod a motorhéztetőt és megnézed a szíj feszességét, állapotát.......


Talán közelebb juthatsz a megoldáshoz.

2023. szept. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! Felhívtam a szerelőmet és gyorsan soron kívül tudott is fogadni,hogy ránézzen.

A rugós autómata feszítő fáradt el sajnos eddig úgy néz ki!

Mondta,hogy gyorsan akkor rendel is egyet mert nem nagy munka kicserélni és meg is oldja!

Úgyhogy ezzel remélem megoldódik a problémám!

2023. szept. 1. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!