Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindító hiba ez?

Önindító hiba ez?

Figyelt kérdés
Volvo C30 1.6D2-ben minden úgy kezdődött, hogy koppra kisutottem az akksimat (1.5 óra klíma és zene álló helyzetben ..igen-igen tudom.) utána vettem egy újat, mert nem töltötte még 30+ óra után sem fel 6Amperen a 60Ah akksit, rakom be az újat, erre nem forgatja el az önindító, tipikusan így kattog csak. Rábikáztunk, lássam-e ezzel van tényleg a gond, nyilván nem indította el. Ismerősöm szerint akár be is ázhatott (mert azon a lemerült akku estén nagyon nagy vihar volt es belementem egy jókora víztömegbe). Van összefüggés , tényleg várjak? Mert előtte semmi jele nem volt, hogy kezdene megdögleni az indítómotor. Köszi előre is a tanácsokat. 28F

2023. jún. 26. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A klima semmit nem ront rajta!!!
2023. jún. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De inkább vidd el szakemberhez mert így ilyen tanácsokra sokba fog kerülni és mégse lesz jó.
2023. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 krwkco ***** válasza:
Az akksisaruk elég jól meg lettek szorítva? Az érintkező felületek szükség esetén letisztítva?
2023. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nem! Nincs normális kulcsom és csak rádobtam, de nem hinném hogy ezen múlik. Rajta ül szépen, de tény hogy nincs odaszorítva.
2023. jún. 26. 22:01
 5/11 krwkco ***** válasza:
100%
Ezt komolyan mondod? Ha a saru nem a teljes felületen érintkezik és nincs megszorítva, akkor ott komoly elektromos ellenállás van. Nem tud akkora áram folyni, hogy az önindító megforgassa a motort.
2023. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Holnap meghúzom! És igazad van. Túl triviálisnak tűnt.
2023. jún. 26. 22:11
 7/11 krwkco ***** válasza:
100%
Csak vigyázz, hogy nehogy a fémszerszámokkal rövidzárat csinálj a + és a kasztni között. Először a pluszt kell felrakni és megszorítani. Ezalatt a mínusz pólus nem érintkezhet a kábeljével. Ez a biztonságos szerelési mód.
2023. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4. Ott a hiba!

Azért ilyet még egy sufniszerelő se csinál.

2023. jún. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krwkco ***** válasza:

"Ott a hiba!"

Milyen ügyesen megtaláltad!

Még jobb lett volna, ha kérdező megfogadja a 2-es tanácsodat és elviteti tréleren az autót szerelőhöz.

2023. jún. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, valahol a kábelkötegben áll a víz, érdekes néha egy kibontott kábelköteget megtanulmányozni, lehet látni, hol vannak nagy áramfelvételek. Kb egybe van olvadva az egész.

Nemcsak a motorokon könnyítenek, csökkentik a vezeték keresztmetszeteket is, gagyi szigeteléssel...

2023. jún. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!