Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első ablaktörlő működésének...

Első ablaktörlő működésének "lassú" halálát mik okozhatják?

Figyelt kérdés

Adott egy 2002-es VW Polo. Naponta használom, 6 éve van nálam, saját magamnak szervízelem, kisebb munkákat elvégzem rajta. Az utóbbi 1 hónapban sajnos végig kellett néznem ahogy szépen lassan megadja magát az első ablaktörlő szerkezet.


Fontos kiemelni, hogy nem egyik percről a másikra halt meg, először csak azt vettem észre, hogy lassabban töröl. Majd kis idő eltelte után már elkezdett "darabosan" törölni, kisebb-nagyobb szünetekkel. Egy idő után már csak a manuális fokozat működött rajta, és azt is 10-20x meg kellett húzni hogy arrébb menjenek a lapátok 5 centit. Majd következett a haláltusa, nem reagált semmire, és megállt a szélvédő közepén. Kb. 10 percbe telt, amíg sikerült a kapcsoló manuális fokozatával "visszatessékelni" nyugalmi helyzetébe.


Autóvillamossági probléma lehet? Esetleg az ablaktörlő mechanikába csúszott valami hiba, vagy megadta magát az ablaktörlőmotor? Volt valakinek hasonló hibajelensége?


( Szerintem ) fontos részlet, hogy nemrégiben a másik bajuszkapcsoló funkcióival is akadtak gondok, mégpedig a távolsági fényszóró folyamatos kapcsolása nem működik rajta, csak a fénykürt funkció. Még erre sem találtam megoldást, ezzel együtt szeretnék utánajárni. Utóbbi probléma biztos hogy autóvillamossági gond, hiszen a távolsági fényszóró fénykürttel üzemeltethető, csupán a folyamatos működés nem üzemel. Mivel mindkét eset ( ablaktörlő + táv. fényszóró ) bajuszkapcsolóról üzemel, ezért gondoltam hogy érdemes megemlíteni.


Köszönöm!



2023. szept. 2. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy kis WD40 (csavarlazító, olaj...stb) csodákra képes, ha még nem égetted le az ablak törlő motorját! Az ablaktörlő mechanikában van egy pár forgó mozgó alkatrész ezek csapokon mozdulnak el. És 20 év pont elég, hogy kicsit össze gyógyuljanak. A lassú akadozó mozgást ez szokta okozni.


Az index-távfény kapcsolót meg ki kell cserélni (mert tönkre ment), azt nem tudom, hogy ezen a modellen egy egység-e az ablaktörlő kapcsolóval, de ez csak az ára miatt érdekes, a problémáknak nincs köze egymáshoz.

2023. szept. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én egyszer úgy jártam, hogy mindenféle előjel nélkül megállt félállásban, majd amikor visszaszenvedte magát az alaphelyzetbe akkor újra megindult de már csak az egyik lapát és végül az egész beesett az alaphelyzetbe és onnantól game over.


Én amikor kikaptam a helyéről akkor láttam hogy a perselyek gyakorlatilag szétmentek. Egy ismerősöm nézte meg aki csinált már ilyet többször és mondta hogy túlságosan száraz volt, nem volt kenése és emiatt szétment az egész felforrósodtak és elcsattant mindegyik. A motorja működött még legalább. Bontóba én 15 ezer Ft körül vettem komplett szerkezetet, motorral, ott amikor kiadták nekem mondták hogy takarítsam le meg fújjam be valami olajzóval és amikor beraktam az autóba, akkor járassam meg ablaktörlő szárak nélkül és akkor úgy is be fog állni alaphelyzetbe és akkor fel lehet rá csapni mindent. Így is volt, jó az a mai napig. Meg nekem javasolták hogy érdemes évente főleg az ősz végén amikor már lehullottak a falevelek lekapni a levélrácsot, ott úgy sem árt kitakarítani főleg ha ott van a szerkezet és akkor a szerkezetet érdemes picit megzsírozni lehetőleg olyan zsírral ami elviseli a fagyot mer olyankor is szoktak történni csúnya dolgok amik az idő alatt fognak előjönni.

2023. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első körben bajuszkapcsoló csere. Nem nagy tétel, felesleges kínlódni a javítgatásával. Ha ez nem oldja meg, akkor motor, relé akármi, érdemes lenne szerelőhöz vinni, ha már itt elakadtál
2023. szept. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!