Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » G Astra sípoló hang, egyesben,...

Bencikebb kérdése:

G Astra sípoló hang, egyesben, ill. kettesben. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

A mai nap álltam ki a Tesco parkolóban a helyemről, és miután elindultam (letekert ablakkal a jóidőre tekintettel), egy furcsa, sípoló hang jelentkezett gázadáskor, egészen addig, amíg kettest nem váltottam. A hangot eleinte nem tudtam behatárolni, hogy honnan érkezhet.

Ebben a pillanatban érkeztem haza, a sípoló hang azóta minden egyes lámpánal elinduláskor, kb. 20 km/h alatt jelen van. Hazafele úton megfigyeltem, hogy a hang az autó hátulja felől érkezik. Az autó szépen megy, váltó szépen veszi a sebességet, a kuplunggal sem tapasztaltam semmi rendelleneset. Garázsbaállás előtt leteszteltem, ha üresben adok gázt nem sípol, csak ha ténylegesen sebességben vagyok és elindulok. Továbbá érdekes, hogy a hangjelenség rükvercben nincs jelen.

Valakinek valami közelítő tippje, hogy mi lehet a probléma?



2023. szept. 2. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fog be a fék?

Próbáld meg felemelve megforgatni a hátsó kerekeket.

2023. szept. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

a fékbetét kopásjelzője sipol


elkoptaka fékbetétek

2023. szept. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. Az nem csak 1.-ben sípol!!
2023. szept. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ma reggel mentem vele pár kört, a hang a jobb elsőből jön egyértelműen behatárolhatóan.

Felemeltem, leszedtem a kereket, majd rámértem a fékbetétre, és tényleg megérett a cserére. Nem tudtam, hogy ilyen relative öreg autón akusztikus kopásjelzőt alkalmaztak már.


Meg kell hagyni, aki kitalálta ezeket az akusztikus fékbetét kopásjelzőket az nem bízta a véletlenre, mert igencsak csúnya, és figyelemfelkeltő hangja van.

2023. szept. 3. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!