Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon lehet látni...

Magyarországon lehet látni Hyper kocsikat?

Figyelt kérdés

Kérdésem az, hogy ismertek valakiket, vagy szoktatok csak úgy látni MAGYAR rendszámmal Hyper Kocsikat. Szóval ezeket a nagyon drágákat: Bugatti Divo, Aston Martin Valkyrie, Bugatti Veyron, Pagani Huayra és hasonlóak, amiknek az értéke 2 millió euró feletti. Léteznek ilyen kocsik MAGYAR rendszámmal? Csak úgy kíváncsi vagyok, nem szeretnék sem ismerkedni, semmi. Csupán kíváncsiság.


F/30



2023. szept. 3. 11:06
A kérdező szavazást indított:
Láttam már ilyen kocsit utakon
Ismerek is ilyen tulajdonost
Nem láttam utakon ilyeneket
6 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Van de csak garázsban tartják, nem a tescoba járnak vele.
2023. szept. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Van pár, azt hiszem pl. a Hell tulajdonosai is nemreg vettek 2db Bugattit, volt is róluk hír.

De ezeket nem fogod minden nap látni

2023. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Ezek közül egyik sem hyper. A Valkyrie áll hozzá legközelebb, később lehet kap is egy módosítást, hogy beleessen a kategóriába, mert ez szükséges a WEC-ben való induláshoz, de a jelenlegi Valkyrie nem az.


Amúgy lehet.

2023. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
A Bugattik nem hyperautók? What???😂 honnan szedted ezt az okosságot?
2023. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%

#4 Mitől lennének azok? Közelébe sincsenek. A listában szereplő autók a supercar csoportba tartoznak. A hypercar egy magasabb kategória, ami nem csak abból áll, hogy végsebességre kihegyezzük az autót és azzal haknizunk, hogy sebességrekordot döntött, hanem valódi versenyzésre is alkalmas.


A Bugattik a végsebességen kívül semmit sem tudnak, ezért az supercar. A hypercar kategória az a sportautóknak az a kategóriája, amik valódi versenyzésre vannak kifejlesztve, azaz a pályán megállják a helyüket, ilyen például a Ferrari SF90 Stradale, vagy az AMG One.

2023. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én ennyire PRO nem vagyok a témában, de én a videojátékokból úgy tudom ezek amiket ide írtam Hyper Kocsik.


Ilyen 500 ezer eurós Lamborghinik, Ferrarik pedig "csak" szuper kocsik. Engem most ezek a 2 milla értékű felettiek érdekelnek (Bugatti Divo 9 millió), mert ilyen 500 ezer eurósakat én is láttam már utakon.

2023. szept. 3. 12:18
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem így van.

Nézz utána.

2023. szept. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
31%

A hyperautoknak semmi köze ahhoz hogy versenypalyan is megállják-e a helyüket.

Az áruk, az egyediségük, a teljesítményük, es a dizájn teszi őket azzá.

Ez a hivatalos definíció, sehol semmi említést nem tesznek versenypályáról.

2023. szept. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

#8 Az elméleted ott megbukik, hogy ezek eleve nem hivatalos kifejezések. Nincsen semmilyen hivatalos definíció, ezek az autók kivétel nélkül egy kategória alá esnek, ami sportautó névre hallgat. A sportautón belüli megkülönböztetések (supercar, hypercar) csupán a köznyelvben léteznek. A tény hogy te HIVATALOS definícióról beszélsz, ami nem is létezik, elég sok mindent elmond a hozzáértésedről (vagyis annak hiányáról).


A sportautó névben ott van, hogy SPORT, azaz az alap koncepció az a versenyszintű felhasználás. A Bugattik közel sem képviselnek olyan színvonalat versenyszintű felhasználásban, mint pl. egy Ferrari. Láttál már Bugattit versenyezni? Nem, mert alacsonyabb szinten vannak és nem tudnak versenyre kelni. Tehát alacsonyabb kategória. Ezért kerül a Bugatti az alacsonyabb supercar kategóriába, míg pl. egy SF90 Stradale a magasabb hypercar kategóriába.


Azt nem vitatom, hogy egy Bugatti drágább és extravagánsabb, tehát más témakörben az lesz magasabb szintű, de ettől még nem lesz versenykörülmények között jobb. A hypercar kategóriához gyorsabbnak kell lenni, nem pedig drágábbnak és fényűzőbbnek, tehát a Bugatti nem lehet hypercar.

2023. szept. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintem felesleges ezen filózni 🤷‍♂️ Ott van a Supercarblondie youtuber csajszi. Egyik videójában Supercar a Bugatti Divo, másikban Hypercar. Nem ez a lényeg, köszi ennyire értesz hozzá, de engem jelenleg az ára érdekel. Ne kommenteljük tele más dolgokkal. Köszi.
2023. szept. 3. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!