Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A legtöbben divatból vesznek...

A legtöbben divatból vesznek elektromos autót?

Figyelt kérdés

A környezetemben én úgy tapasztalom hogy igen. Szinte minden ismerősöm aki elektromos autót vett gazdag és pazarló életmódot folytat, a környezetvédelem pedig cseppet sem érdekli őket. Pedig szerintem ez a két szempont az ami miatt valaki racionális döntésnek tartja az elektromos autót.

Nektek mi a véleményetek? Egyfajta divat lett és azért veszik most sokan?



2023. szept. 5. 12:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Az ingyenes parkolás, az állami támogatás és az olcsóbb üzemanyag az ok sok esetben.
2023. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
Nekem az a véleményem, hogy Te nem vagy túl okos sajnos, ráadásul még bele is ütöd az orrod mások dolgába. Igazán visszataszító konstelláció. Egyáltalán hogy jön ide a környezetvédelem? Egy autót vettek, nem egy olajfinomítót. Az ember például azért vesz elektromos autót, mert jobb a komfortja, olcsóbb fenntartani, nagyobb a teljesítménye, ésatöbbi. Vagy mesélj, Te mennyire erősen szoktál a környezetvédelemre koncentrálni, amikor bármi újat veszel?
2023. szept. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
14%
Ingyen se kéne
2023. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

Persze. Nincs is semmi létjogosultsága az EV-nek a divaton és magamutogatáson kívül. Múltkor kiszámoltuk, hogy a legeslegjobb esetben is több tíz év kell ahhoz hogy megtérüljön, szóval aki emiatt veszi, annak általános iskola alsó tagozatos matek sem megy. A környezetkímélés része szintén ezerszer meg lett cáfolva. Így meg nem is maradt semmi előnye, feleslegesen drága, egy minden szempontból rosszabb autót kapsz drágábban.


Várom az áramsimogatók tényszerű cáfolatát, mert gondolom a lepontozás menni fog, de ellenérv nem lesz egy sem.

2023. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%

A jövő az elektromos autózásé és kezdetben minden új technológia elég drága. A fejlesztés és az infrastruktúra kiépítésének költségeiből az első felhasználók mindig sokkal többet viselnek.

Cserébe nagyon kellemes elektromosan autózni, jó nyomatéka van, folyamatosan, megtorpanások nélkül gyorsul, hangtalanul suhan.

2023. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
77%
Csak tudnám a szegények miért találják meg mindig a nem nekik szóló kérdéseket. Én sem megyek okoskodni a "hogyan lehet 200 ezer forintból megélni" jellegű kérdésekhez, mert nem nekem szólnak. Valamiért minél alacsonyabb egy társadalmi réteg, annál inkább hozzá akar szólni olyan dolgokhoz, amikhez hírből sincs köze. Érdekes egy jelenség ez.
2023. szept. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
8%
#5 Nem, az EV nem a jövő. A szintetikus üzemanyag a jövő. Az elektromos autózáshoz lehetetlen kiépíteni az infrastruktúrát.
2023. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem igen, divat, van akinek a legújabb tesla tetszik, mondjuk a legújabb bwm helyett.


4-essel részben egyetértek, tényleg nem környezetkímélő egy elektromos autó, viszont az, hogy minden szempontból rosszabbak, mint egy hagyományos autó, az hülyeség. Teljesen más világ a kettő, az elektromos megoldás sok embernek tökre beleillik az életébe, a napi rutinjába, így nekik jobb választás lehet egy pl. benzines autónál. Plusz egyéni preferencia.


5-ös: A jövő sajnos nem az elektromos autózásé, ezek már megcáfolt dolgok. Viszont a hibrid rendszerek hosszútávon is jók lehetnek, jobbak mint a benzines/dízel autók, és jobbak, mint a tisztán elektromos hajtásúak (ha csak az autó hajtására és a környezetre gyakorolt hatására gondolunk).

2023. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%

Az elektromos autónak semmi köze a környezetvédelemhez.

Azért veszik, mert krva jó vezetni, ha még napelemről os tölti otthon, akkor "ingyen" mehet bármennyit.

2023. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
80%

#9 Már miért ne lenne köze? Az egész abból indult ki. Szerinted véletlen, hogy nálunk ZÖLD rendszámot kapnak? Véletlen az, hogy behajthatnak zöld övezetekbe is? Véletlen az, hogy kitiltások idején ők ugyanúgy mehetnek? Arról nem is beszélve, hogy a marketingben is sokszor elhangzik a környezettudatosság és bizony sokan emiatt veszik, vagy legalábbis vették eleinte, mert manapság már szinte mindenkinek eljutott a tudatáig, hogy nem zöldebb semmivel, sőt...


K*rva jó vezetni... Oké, de mivel jobb, mint egy automatát? Mert nyomatékosabb? Ez tök jól hangzik, de nyomsz neki egy kövéret és sírva fakad az akksi, mehetsz is tölteni (költői túlzás).


Merthogy elektromos autónál a direkthajtás miatt a fogyasztás arányos a sebességgel. Minél gyorsabban/dinamikusabban vezetsz, annál többet fogyaszt, ezért van az, hogy én elektromos autót még nem láttam 90-nél gyorsabban menni, de többször akasztott már meg forgalmat 90-es táblánál is 80-as docoges miatt. Az ICE-k nem így működnek, én vegyesen ingázok 6.3-mal, autópályán meg hiába megyek gyorsabban, a stabil sebesség miatt így is 6-6.2 körül vagyok.


Szóval felmerül a kérdés, hogy oké hogy "mókásabb" az elektromos autók karakterisztikája, de mit érsz vele? Nem sokat. Mókásnak mókás, de a valóságban inkább hátrány, mint előny.

2023. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!